Sosyal Media
sefa

RTX 4050 Ekran Kartları Mining İçin İdeal mi

RTX 4000 serisinin en uygun fiyatlı modellerinden biri RTX 4050 olacak. Hatta yeni serinin en uygun fiyatlı ekran kartı olacağını söyleyebilirim. Bu ekran kartı ile istediğiniz her işi yapabileceksiniz. Hatta istediğiniz her oyunu bile sorunsuz bir şekilde oynayabileceksiniz. Bu ekran kartı ile mining yapmakta mümkün olacak gibi görünüyor. Tabii şirket mining ile ilgili herhangi bir aksiyon almazsa.

RTX 4050 Ekran Kartları Mining İçin İdeal mi?

Nvidia şirketi geçtiğimiz yıllarda çok ciddi şekilde yaşanan çip krizi nedeni ile üretim ve satış konusunda çok ama çok etkilenmişti. Hatta şirketin o dönemlerde çok büyük zarar ettiğini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla ekran kartı fiyatları da şirketin zarar oranı ile birlikte yükselmişti. Şirket aynı durumu yaşamamak için mining konusunda birtakım kararlar almıştı. Şirketin aldığı karara göre mining yapılan ekran kartları direkt olarak garanti dışı kalıyordu.

RTX 4000 serisinde de bu durumun yine bu şekilde olup olmayacağını bilmiyoruz. Şirket, yeni seri ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak, tahminlerime ve araştırmalarıma göre garanti kapsamı konusu büyük ihtimalle yine olacaktır. Fakat, RTX 4000 serisinin RTX 3000 serisine göre daha dayanıklı olacağını düşünüyorum. Mining yapmak için en kıymetli ekran kartlarından biri olacağını biliyorum. Özellikle uygun fiyat ile bu işe girmek isteyen kişiler RTX 4000 serisinin uygun fiyatlı modellerini çok tercih edecektir. Uygun fiyatlı ekran kartlarından ise RTX 4050 ve RTX 4060’ı örnek verebilirim.

RTX 4050 Ekran Kartları Mining İçin İdeal mi

RTX 4050, bu serinin en uygun fiyatlı ekran kartı modeli olacak. Hem mining tarafında hem de oyun tarafında en kıymetli ekran kartı olacaktır. Tabii, bu ekran kartı ile mining yapıldığında şirketin bunu anladığını ve ürünün garanti dışı kaldığını bilmenizi isterim. Ek olarak, RTX 4050 uygun fiyatlı olacağı için performansı az bir bileşen olacaktır. Dolayısıyla etkili bir mining yapmak isteyen kullanıcılara pek önermem. Serinin amiral gemisi olan RTX 4090 ve RTX 4090 Ti bu işi daha etkili bir şekilde yapabilecektir. Ancak, en azından bu işe girmek isteyen ve az da olsa gelir elde etmek isteyen kişiler RTX 4050 ekran kartını kolaylıkla tercih edebilir.


Yorum yap

*