Sosyal Media
sengul

Sabrent, Dünyanın İlk 8 TB Kapasiteli Harici SSD'sini Satışa Çıkardı

Son zamanlarda teknoloji sektöründe adından söz ettiren ABD'li şirket Sabrent, bugün yeni 8 TB'lık harici SSD modelini tanıttı. Dünyanın ilk 8 TB hafızaya sahip SSD modeli olan Sabrent'in yeni ürünü, bu alandaki en yüksek kapasiteye sahip SSD modeli oldu. Hatırlayacağınız üzere şirket, bir süre önce 4 TB'lık SSD modelini tanıtmıştı. Sabrent, bu konuda gelişme göstererek 8 TB'lık SSD versiyonunu çıkarmış oldu.

Yeni Sabrent Rocket XTRM-Q 8TB, Thunderbolt 3 veya herhangi bir USB portundan güç alabiliyor. Oldukça hızlı okuma kapasitesine de sahip olan Rocket XTRM-Q 8TB, Thunderbolt 3 portunda çalıştırıldığında saniyede 2,7 GB'lık gibi çok yüksek bir hızda okuma değeri sunarken, normal USB portuyla çalıştırıldığında ise saniyede 900 MB'lık bir okuma hızı sunuyor. Ayrıca Rocket XTRM-Q 8TB bu hızlara ulaşan ilk SSD modeli olma unavanını da elinde bulunduruyor.


Sabrent Rocket XTRM-Q SSD modelleri, bağlandıkları Thunderbolt 3 veya USB portlarını otomatik olarak algılayabşlme özelliğine sahip. Ayrıca Rocket XTRM-Q'nun içerisinde kontrol panelleri sayesinden SSD'nin sıcaklığı da kontrol edilebiliyor. Peki, bu yeni çıkan canavarın fiyatı ne kadar dersiniz?

Rocket XTRM-Q Fiyatları

Sabrent Rocket XTRM-Q - 500 GB: 170 Dolar

Sabrent Rocket XTRM-Q - 1 TB: 220 Dolar

Sabrent Rocket XTRM-Q - 2 TB: 360 Dolar

Sabrent Rocket XTRM-Q - 4 TB: 830 Dolar

Sabrent Rocket XTRM-Q - 8 TB: 1.600 Dolar

Yorum yap

*