Sosyal Media
sengul

Samsung'dan Kapsamlı Galaxy Watch Active Güncellemesi

Samsung'un akıllı saat modeli Galaxy Watch Active için yayınladığı yeni yazılım güncellemesi Apple Watch 4 benzeri özellikler içeriyor.

Yazılım güncellemesi ile birlikte yüksek ve düşük nabız alarmı, yüzme takibi ve cihaza entegre edilen nefes alma rehberi uygulaması gibi özellikleri yayınlanmış oldu. Şirket aynı zamanda kendi uygulaması olan Bixby'nin yeteneklerini geliştirerek uygulamayı, egzersiz önerileri sunabilen ve şehirler arasındaki saat farkını belirleyebilen bir hale getirdi.Yeni yazılım güncellemesinin ardından Galaxy Watch Active akıllı saatinizi kullanarak, uyumlu Samsung cihazlarınızı SmartThings ekosistemi üzerinden kontrol etmek mümkün olacak.

Bunların dışında yeni eklenen "Goodnight Mode" isimli yeni gece modu sayesinde kullanıcılar sadece tek bir tuşa basarak saati kontrol edebiliyor ya da tüm bildirim seslerini kapatabiliyor. Kendi temasına sahip olan yeni gece modu farklı bir görünümde ve tamamen kişiselleştirilebilir şekilde kullanıcıların beğenisine sunulmuş.Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yazılım güncellemesi ile birlikte gelen yeni yüzme takibi özelliği sayesinde Galaxy Watch Active saatiniz yüzme eylemini otomatik olarak tanımlayabiliyor ve aktiviteyi kayıt altına almaya başlıyor. Akıllı saatlerini daha sağlıklı bir yaşam tarzı edinmelerine yardımcı olmak için kullanan kitleyi dikkate alarak daha kapsamlı bir nabız kontrol sistemi geliştiren Samsung, artık düşük ya da yüksek nabız ölçümlerinde alarm vermeye başlayacak.

Akıllı saatinizin yazılımına entegre edilen düşük nabız alarmı özelliği, kişinin nabzının 10 dakika boyunca yine kullanıcılar tarafından belirlenen nabız oranının altında seyretmesi halinde otomatik olarak devreye giriyor ve kullanıcıyı uyarıyor. Yeni güncelleme ile birlikte geliştirilen Samsung Health'in nefes alma rehberi sayesinde kullanıcılar nefes alma verilerine ve rehbere kolay bir şekilde erişebiliyor.


Güncelleme ile birlikte gelen yeni özellikleri bir kenara bırakacak olursak Samsung Galaxy Watch Active modeline özel tasarlanan kordonlardan oluşan yeni Strap Studio koleksiyonunu tanıttı. Kullanıcılar artık aktivite türlerine ya da kıyafet seçimlerine göre farklı materyallerden üretilen kordonlar tercih edebilecek.


Örneğin fitness benzeri aktivitelerde optimum konforu sağlamak adına tasarlanan Active Rubber koleksiyonu spor yapanlar için güzel bir alternatif. Bunun yanı sıra günlük kullanım için özel olarak tasarlanan Active Textile koleksiyonu daha mütevazi bir görüntü sağlarken Active Leather ve Active Leather Dress koleksiyonları premium görüntü yakalamak isteyen kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

En uygun fiyatlı akıllı saat modelleri için tıklayınız.Yorum yap

*