Sosyal Media
sefa

Samsung, Galaxy Fold ve Galaxy Note 10 Lite için Yeni Güncelleme Gönderdi

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung, Nisan 2022 Android güvenlik paketini Galaxy Fold 5G için yayınladı. Orijinal Samsung katlanabilirin LTE versiyonu kararlı güncellemeden sonra şimdi de güvenlik güncellemesini alıyor. Galaxy Note10 Lite’da Nisan 2022 güvenlik güncellemesini alan cihazlardan biri. Bu haber ile birlikte Galaxy Fold LTE, Kolombiya, Fransa ve Panama’da kullanıma sunuldu. Güncellemenin dağıtımı bu ülkelerden sonra kademeli olarak tüm dünya genelinde gönderilecek. Yeni güncellemenin donanım sürümü F900FXXS6HVC8’dir.

SamMobile, Galaxy Note10 Lite modelinin Fransa’da Nisan ayı güvenlik paketini aldığını doğruladı. Bu güncelleme önümüzdeki aylarda tüm bölgelere gönderilecek. Uygun fiyatlı ve S Pen kullanan Galaxy Fold  LTE’nin donanım yazılımı sürümü ise N770FXXU8GVD5’tir.

Samsung Bazı Ülkelere Galaxy Note10 Lite ve Galaxy Fold LTE İçin Nisan 2022 Güvenlik Paketini Gönderdi!

Galaxy Fold LTE ve Galaxy Note10 Lite, en son güncelleme ile birlikte 80’den fazla güvenlik açığını kapatıyor. Bu güvenlik açıklarının çoğu, Google şirketinin Android sürümünde bulundu. Ancak, 33 Samsung güvenlik açıkları da mevcut. April SMR ile desteklenen güvenlik açıkları arasında Galaxy S22 ve Pixel 6 serisi akıllı cihazları etkileyen Dirty Pipe güvenlik açığı bulunuyor. Uzakta ki bir saldırganın, cihaza sistem anlamında erişim sağlayarak cihazınızın tam kontrolünü ele geçirmesine izin verdi. Gönderilen güncelleme ile birlikte akıllı cihazın yeni özellikler de aldığını unutmamak lazım. Kısa bir süre öncesinde One UI 4.1 güncellemesini birçok yenilik ile aldılar. En son yazılım güncellemesi tamamen güvenlik düzeltmeleri ve iyileştirmeler ile ilgilidir.

Samsung, Galaxy Fold ve Galaxy Note 10 Lite için Yeni Güncelleme Gönderdi

Samsung şirketi, Nisan 2022 güvenlik paketini Mart ayının son haftasında cihazlarına göndermeye başladı. Yeni SMR’yi ilk olarak markanın amiral gemisi olan Galaxy S22 aldı. Son üç hafta içerisinde binlerde Galaxy akıllı telefon en son güvenlik güncellemesi olan Nisan 2022 güvenlik paketine sahip oldu. Güncellemeye en son katılan cihaz modelleri ise Galaxy Fold Lite ve Galaxy Note10 Lite oldu. Bu iki modelden birini kullanıyorsanız ve henüz Nisan 2022 güvenlik güncellemesini almadıysanız, gelecek günlerde güncelleme bildirim olarak düşecektir. Ek olarak cihazınızın Ayarlar kısmından Yazılım bilgilerine giderek güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Güncelleme otomatik olarak indirilir ve yüklenmezse, yazılım kısmında beliren güncelleme paketini indir ve yükle diyerek güncellemeyi manuel olarak başlatabilirsiniz. Güncelleme indirildikten sonra yükleme başlanır ve cihaz otomatik olarak yeniden başlatılır. Cihaz yeniden başladıktan sonra cihazınız en son güncellemeye sahip olur.


Yorum yap

*