Sosyal Media
sengul

Samsung Galaxy J Serisi Modellerine Android Pie Müjdesi

Eğer Samsung'un Galaxy J4, J4+ ya da J6+ gibi J serisi modellerinden birine sahipseniz, sizlere iyi bir haberimiz var.

Samsung yaptığı açıklama ile, Galaxy J4, Galaxy J4+ ve Galaxy J6+ modeli akıllı telefonlarına Android 9.0 Pie işletim sistemi ve en son çıkan One UI arayüzü güncellemesi yayınlayacağının müjdesini verdi. Yeni yazılım güncellemesinin kısa bir süre içinde global olarak dağıtılması bekleniyor.

Güncelleme paketi, hata iyileştirmelerin yanı sıra Nisan ayına ait Android güvenlik yamasını da içerecek. Şirketin, her zaman olduğu gibi OTA (over-the-air) üzerinden yayınlayacağı güncellemeyi ayarlar sekmesindeki yazılım güncelleme kısmından kontrol edebilirsiniz.

Samsung'un kısa bir süre önce Galaxy J8 modeli cihazları için dağıtımına başladı Android Pie güncellemesi ise çok yakında tüm Galaxy J8 kullanıcılarına ulaşmış olacak. Yeni yazılım güncellemesi versiyonu Android güvenlik yaması ile diğer Android Pie özelliklerini de içeriyor. Samsung'un yeni One UI arayüzü versiyonunu da içeren ve tam 1.2 GB boyutunda olan güncelleme paketine Ayarlar>Yazılım Güncelleştirme>Güncellemeleri İndir sekmelerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Samsung Galaxy J serisinden bir akıllı telefon edinmeyi düşünen okuyucularımız için cihazın teknik özellikleri konusunda kısa bir özet geçersek;

 

Samsung Galaxy J6+ modelinin üzerinde 6 inç boyutunda ve HD+ çözünürlüğe sahip sonsuz (Infinity edge) ekran bulunuyor. Çok yakında Android Pie güncellemesini de alacak olan akıllı telefon kutusundan Android 8.1 Oreo işletim sistemi yüklü olarak çıkıyor. Gücünü Qualcomm'un Snapdragon 425 modeli işlemcisinden alan cihaz, 4 GB kapasitesinde RAM belleğe ve 64GB kapasitesinde dahili depolama alanına sahip. Micro SD kart desteği de bulunan akıllı telefon, bu sayede 256GB'a kadar ekstra depolama alanına izin veriyor.

 

Samsung Galaxy J4+ modelinin ekran ve işlemci özellikleri Galaxy J6+ ile tıpatıp aynı. Depolama alanı ve RAM bellek gibi teknik konularda daha mütevazi özellikler sunan akıllı telefonun fiyatı da Galaxy J6+ modeline göre daha uygun.Yorum yap

*