Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy S10'un Yakında Fişi Çekilecek

5G destekli ilk cep telefonu modeli olan Galaxy S10, çok yakın bir tarihte hurdaya ayrılacak. 2019 yılının Nisan ayında satışa çıkartılan akıllı cihaz, üç yılını tamamladı. Samsung markasının üç yıllık yazılım desteği sözü bu cihazlar için geçerliydi. Ancak, süresini doldurduğu için artık herhangi bir güncelleme alamayacak.

Samsung Galaxy S10 5G, diğer Galaxy S10 modellerine göre biraz daha geç çıktı. Dolayısıyla diğer serilere göre daha yeni bir model. Diğer cihazların süresi aslında çoktan dolmuştu. Ancak, bu cihaz biraz daha geç çıktığından dolayı yazılım desteği biraz daha uzatıldı. Mayıs 2022 itibari ile Galaxy S10 5G üç yıllık toplam süresini doldurmuş oldu. Marka güvenlik güncellemeleri için toplamda dört yıllık bir söz vermişti. Normal şartlarda yeni cihazlarına sık sık güncelleme gönderiyor. Ancak, cihazların yaşı arttıkça gelen güncellemelerde uzuyor. Galaxy S10 5G’ye 2023 yılının Mayıs ayına kadar 3 ayda bir güncelleme olacak şekilde gönderim yapılacak.

Galaxy S10 5G, Üç Ayda Bir Güncelleme Alacak!

Samsung Galaxy S10’un tüm modelleri, 5G dahil olmak üzere 2023 yılının yaz dönemine kadar güncelleme desteğini tamamen bitirmiş olacak. Samsung kısa bir süre önce yazılım destek programını dört adede kadar büyük Android sürüm yükseltmesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi sunulacak şekilde söz vermişti. Ancak, bu karar 2021 ve sonrasında ki cihazlar için geçerli oldu. Galaxy S10 ailesi 2019 yılında çıktığı için bu programın kapsamında maalesef ki olamıyorlar.

Samsung Galaxy S10'un Yakında Fişi Çekilecek

Galaxy S10 5G ile birlikte Samsung şirketi birkaç Galaxy akıllı telefonunu daha yavaş bir güncelleme programına geçirdi. Galaxy A41, Galaxy A51 5G ve Galaxy M01 üç ayda bir olan güncellemelerden iki yılda bir güncelleme alacak. Yani bir yılda bir yılda bir güncelleme alacak. Galaxy A6 ve Galaxy J7 Duo’yu listeden tamamen çıkartırken, yeni pazara çıkan Galaxy M13, üç aylık güncelleme programı kapsamında bu programa yeni katılanlardan biridir.


Yorum yap

*