Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy Z Flip 4'ün Teknik Özellikleri Sızdırıldı! İşte Detaylar

Markanın yeni nesil katlanabilir cihazlarının tanıtım tarihi yaklaştıkça sızıntılarda orantılı şekilde ulaşmaya başlıyor. Cihaz, marka tarafından bildirilmesinin ardından bugüne kadar pek bilgi sahibi olamamıştık. Ancak, bu kez gelen detayların çok heyecanlı olduğunu söyleyebilirim. Flip 4’ün Snapdragon 8 Gen 1+ işlemci tarafından besleneceği konusunda çok büyük tartışmalar var. Fold 4’de de aynı işlemci kullanılması çok büyük bir ihtimal olarak görülüyor. Galaxy Z Flip 4’ün Amerikan varyantı SM-F721U model numarası ile Geekbench kıyaslama platformunda yayınlandı. Cihazın Qualcomm markasının “Taro” işlemcisine sahip olacağı belirtiliyor. Snapdragon 8 Gen 1 de aynı kod adı ile tanımlanırken daha yüksek saat hızları, 20 Mayıs tarihinde resmiyet kazanacak olan artı yenileme olduğu doğrulanmış oluyor.

Samsung Galaxy Z Flip 4’ün Teknik Özellikleri Sızdırıldı! Snapdragon 8 Gen 1+ ile Geliyor!

Yeni yonga seti 3.19 GHz frekans hızına ulaşabilen efsanevi bir çekirdek, 2.75 GHz frekans hızında üç orta efsane çekirdek ve 1.80 GHz frekans hızında drt adet verimli çekirdeği ile üçlü CPU düzenlemesine sahip. Galaxy Z Flip 4, Geekbench platformunun çok çekirdekli testlerine toplamda 3.800 puan almayı başardı. Tek çekirdekli testlerde ise 1.283 puan aldı. Geekbench ek olarak Galaxy Z Flip 4’ün 8GB RAM alacağını, fakat 6GB RAM modelinin de olabileceğini iddia ediyor. Akıllı cihaz Android 12 ile standart gelecek. Android 13, yeni katlanabilirler için henüz hazır değil. Samsung şirketinin yeni cihazı, büyük bir ihtimal ile One UI 4.5 arayüzüne sahip olacak.

Samsung Galaxy Z Flip 4'ün Teknik Özellikleri Sızdırıldı! İşte Detaylar

Galaxy Z Flip 4’ün Teknik Özellikleri Nelerdir?

Yeni katlanabilir ile gelen tek bilgi işlemci değil. Pil konusunda da aldığım birtakım bilgiler var. Cihazın başlantıçta 3.400 mAh pil alacağı bildirilirken, son gelen bilgilere göre cihazın 3.700 mAh pil ile geleceği bildiriliyor. Tanıtım tarihi yaklaşan katlanabilir cihaz Çin’de 3C sertifikası aldı. 2.555 mAh ve 1.040 mAh kapasiteli iki pil ünitesine sahip olduğunu bu anlamda biliyoruz. Kombine kapasite 3.595 mAh olarak görülüyor. Samsung şirketi büyük bir olasılık ile bu cihazı 3.700 mAh kapasiteli cihaz olarak tanıtacak. Cihazın tanıtım tarihi daha da yaklaştığında bu bilgilerin daha da detaylandırılacağı bekleniyor.


Yorum yap

*