Sosyal Media
yunus

Samsung, İki Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Gamescom 2018 etkiliğinde kavisli ekrana sahip iki yeni oyuncu monitörünü tanıttı. Samsung, bu yeni iki monitörün uygun fiyatlı olduğunu söyledi. İşte yeni monitörlerl hakkındaki detaylar.

CJG5 serisine ait iki modelden ilki 27 inç diğeri ise 32 inç ekran büyüklüğünde. Her iki monitör de 2560x1440 piksel çözünürlüğünde ve 144 Hz yenileme hızına sahip. Ayrıca iki monitörde de iki adet HDMI girişi (1.4 ve 2.0) bulunuyor. İki monitörün de özellikleri hemen hemen aynı diyebiliriz. Aralarındaki fark ise sadece ekran büyüklükleri.


Oyuncu monitörlerinden 27 inç ekranlı olanı 309 Sterlin fiyat etiketine sahip iken 32 inç ekranlı olanın fiyatı ise 359 Sterlin olarak belirlenmiş durumda. Şu an itibariyle diğer ülkelerdeki satış fiyatları henüz belli olmayan monitörlerin, pek de uygun fiyatlı olduğunu söyleyemeyiz. En azından ülkemiz için yüksek fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. TL olarak hesapladığımızda 27 inç ekranlı monitör yaklaşık olarak 2.500 TL, 32 inçlik monitör ise yaklaşık 2.900 TL’ye denk geliyor. Tabi bu fiyatların içerisinde vergiler bulunmuyor.

Sonuç itibari ile Samsung’un uygun fiyatlı olarak piyasaya çıkardığı yeni monitörlerin ülkemizde pek de uygun fiyatlı olmadığını söyleyebiliriz.

Monitör fiyatları için tıklayınız.

144 hz monitör fiyatları için tıklayınız.Yorum yap

*