Sosyal Media
sengul

Samsung Notebook 9 Pen Tanıtıldı

Samsung’un Note serisi ile birlikte kullanıcılarına sunduğu S-Pen’nin yetenekleri sürekli artırılıyor. Siz de S-Pen’i beğenerek kullanıyor fakat kalemi daha geniş bir yüzeye sahip cihazlarda kullanmak isteyenlerdenseniz size güzel bir haberimiz var. Samsung, S-Pen’i daha geniş alanda kullanma imkanı sunan yeni dizüstü bilgisayarı Notebook 9 Pen’i tanıttı.


Samsung’un CES 2019 öncesinde tanıtımını yaptığı Notebook 9 Pen, 13 ve 15 inçl olmak üzere iki farklı ekran boyutu ile kullanıcılarının karşınsa çıktı. Ekran boyutunun dışında 15 inçlik modeli 13 inçten ayıran en önemli fark, 2 GB VRAM ve NVIDIA GeForce MX150 GPU özelliğine sahip olması.


Her iki bilgisayarda da 8. nesil Intel Core işlemci, LPDDR3 RAM, yüz ve parmak izi tarama güvenlik sistemi ile Thunderbolt 3 ve USB-C  bağlantı noktaları bulunuyor.

Samsung, Notebook 9 Pen için daha yeni bir tasarım benimsedi ve bunun için bilgisayarda alüminyum çerçeve kullanmayı tercih etti. Dizüstü bilgisayarın en önemli aksesuarlarından biri olan S-Pen de bilgisayarın yanında geliyor. 1400 dolar başlangıç fiyat etiketine sahip olan Notebook 9 Pen, 2019 yılında satışa sunulacak.

 Yorum yap

*