Sosyal Media
sefa

Samsung'tan 4 Kameralı Akıllı Telefon: Galaxy A9 Pro

Güney Koreli teknoloji devi Samsung kısa bir süre önce üç lensten oluşan ana kamera sistemine sahip akıllıtelefonunu tanıttı. Ancak gelen bilgilere göre hepsi bu kadar değil. Şirketin yakın bir tarihte tanıtmayı planladığı Samsung Galaxy A9 modelinin ana kamerası tam tamına dört adet lensten oluşuyor. Bu etkileyici akıllı telefonla ilgili detaylar haberimizde…

Hepimizin bildiği üzere Samsung, Galaxy etkinliği için gün saymaya başladı. 11 Ekim’de yapılacağı duyurulan Galaxy lansmanı kapsamında yeni akıllı telefon modellerinin de tanıtılması bekleniyor tabi ki. Aldığımız duyumlara göre Samsung, etkinlik kapsamında iki yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy A9 ve Galaxy A9 Star Pro modellerini tanıtacak ve bu cihazların tam tamına dört adet lensten oluşan ana kamera sistemleri var.


Son zamanlarda sıkça duymaya alıştığımız çoklu kamera sistemi artık yeni bir boyuta taşınmış gibi görünüyor ve artık çift lens içeren kamera sistemleri yerini üçlü ve dörtlü sistemlere bırakıyor.

Yeni akıllı cihazın ya da cihazların sosyal mecralarda çokça dolaşan özellikleri ise şu şekilde;

Samsung Galaxy A9’un 6.28-inç büyüklüğünde ve 1080x2280 piksel, FullHD+ çözünürlükte Super AMOLED bir ekrana sahip olması bekleniyor.  Büyük beklentiler uyandıran ekranda 19:9 görüntü oranı benimsenmiş. Gücünü Qualcomm Snapdragon 660 modeli işlemcisinden alması beklenen akıllı telefon kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi yüklü olarak çıkacak.

Akıllı telefonun 6GB RAM ve 128GB depolama alanına sahip olacağı da konuşulan farklı konulardan birisi. Samsung’un klasik dokunuşlarından olan microSD kart slotunu da unutmayalım tabi, yani 128GB depolama alanı tek çare değil istediğiniz zaman 512GB’a kadar ekstra depolama alanına sahip olabilirsiniz.

Şimdi asıl merakla beklenen nokta olan ana kamera sistemine değinelim. Samsung Galaxy A9 ile ilgili en önemli özellik, akıllı telefonun ana kamera sisteminde dört adet farklı lensi olması. Lenslerin özelliklerine bakacak olursak, 24MP birincil sensör f/1.7 diyafram açıklığına sahip, 5MP derinlik sensörü f/2.2 diyafram açıklığına ve canlı odak özelliğine sahip, 8MP çözünürlükte olan geniş açı lensi ve 10MP çözünürlükte olup tam 2x optik zoom yapabilen sensör ise f/2.4 diyafram açıklığına sahip.

Ön tarafa gelecek olursak bizleri 8MP çözünürlükte oto-fokus özellikli bir selfie kamerası karşılıyor. Sadece bu özelliklere bakarak bile akıllı telefonun harika bir fotoğraf performansı sunacağını tahmin etmek zor değil.

Biyometrik koruma tarafında ise cihazın arka tarafına konumlandırılmış bir parmak izi sensörü ve yüz tanıma teknolojisinin bulunması bekleniyor. Pil olarak 3,720 mAh kapasiteli bir güç kaynağı kullanılan akıllı telefon aynı zamanda hızlı şarj (Quick Charge 2.0) desteği de sunacak.

Akıllı Telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*