Sosyal Media
yunus

Samsung’tan Kırılmaz Ekran

Yeni dönemde piyasaya çıkan birçok amiral gemisi telefonunun ekranında OLED teknolojisi kullanıldı. Görüntüleri yüksek kalitede yansıtan OLED ekranlar, dayanıklılık konusunda diğer ekranlara nazaran daha hassas yapıya sahipler. Bu nedenle OLED ekrana sahip akıllı telefon kullanıcılarının, telefonlarını kullanırken biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü ekrana gelecek bir zararın maliyeti oldukça yüksek olabiliyor.

Teknoloji devi Samsung, akıllı telefon kullanıcılarını çok sevindirecek yeni teknolojisi olan kırılmaz ekranı duyurdu. Diğer ekranlarda olduğu gibi sert bir yapıya sahip olmayan yeni teknoloji, esnek ve plastik tabakadan oluşuyor.

Şu anki telefonların ekranlarında kullanılan teknoloji, darbelere karşı güçlendirilmiş safir tabakadan oluşuyor. Bu teknolojinin oldukça sağlam ve güçlü bir yapıya sahip olması, ekranların kırılmayacakları anlamına gelmiyor. Samsung da buradaki eksikliği görmüş olmalı ki yeni teknolojisi kırılmaz ekranı kullanıcıları ile paylaştı.


Kırılmaz ekran, oldukça esnek bir yapıya sahip. Diğer ekranlar gibi çok sert değil. Ancak kırmaz ekran ile ilgili endişeler de yok değil. Esnek ve plastik yapıya sahip olması nedeniyle diğer ekranlara kıyasla daha kolay deforme olacağı söyleniyor.

Samsung, yeni teknolojisini hangi telefonlarında kullanacağını henüz açıklamadı. Ancak bu teknolojiye en uygun telefon, katlanabilir ekrana sahip olacak Galaxy X olacağı söyleniyor.

 Yorum yap

*