Sosyal Media
sengul

Seagate, Oyunculara Yönelik Yeni SSD'si FireCuda 120'yi Piyasaya Çıkarıyor

Çıkardığı hard diskler ile piyasasa adını sıkça duyur olduğumuz Seagate, bugün yeni bir SSD modelini duyurdu. Oyunculara hitap eden yeni SSD modeli FireCuda 120 ile Seagate de gaming sektörüne katılmış oldu.

Hız ve dayanıklılık için tasarlanan yeni FireCuda 120 SSD'ler oyuncuların isteklerini karşılayacak. PC oyunları için hazırlanan FireCuda 120 SSD'ler, 5.600 TB yazma kapasitesine sahip. Ayrıca oyuncular için tasarlanan ve 2,5 inç boyutuna sahip SDD, SATA III arayüzünü kullanıyor.


FireCuda 120

3D TLC NAND flash memory teknolojisi ile üretilen FireCuda SSD’ler, geleneksel sabit sürücülerden (HDD) 30 kat daha hızlı çalışıyorlar. Bu oldukça yüksek hız farkı, bilgisayarı açarken, oyun oynarken ve uygulama yüklerken çok rahat belli oluyor. Ancak önceki nesil FireCuda'yla kıyaslandığında daha yavaş olduğunu söyleyebiliriz.

FireCuda 120'nin okuma ve yazma hızı 560/540 MB/sn olarak gerçekleşirken, PCIe SSD'lerin okuma ve yazma hızı 3450/3200 MB/sn gibi değerlerde kalıyor.

Bu yeni FireCuda, 0,7 DWPD ve daha büyük bir kapasite ile fevkalade uzun vadeli bir dayanıklılık sunuyor. 

500 GB ile 4 TB arasında kapasiteye sahip olacak olan SSD'ler 4 farklı depolama seçeneği ile gelecek. SDD'lerin fiyatı ise kapasitesine göre 100 dolar ile 650 dolar arasında olacak.
Yorum yap

*