Sosyal Media
sefa

Seramik Kaplı Pixel Telefonlar Gelebilir!

Google şirketi, Pixel akıllı telefonlarını son zamanlarda inanılmaz hızlı bir şekilde geliştirmeye devam ediyor. Sızıntı bilgileri ile ünlü olan Tipster tarafından gelen bir bilgiye göre Google şirketi Pixel akıllı telefonlarında sermaik kaplama tercih edebilir. Tipster, Foxconn’un yaklaşmakta olan iki Pixel akıllı telefonu üretceğini açıklamak için Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’ya ulaştı. Orada yaptığı bir paylaşımda Pixel markasının yeni amiral gemilerinin seramik kaplamalı olacağını ifade ediyor.

Google, Pixel 7’de Seramik Kaplama Tercih Edebilir!

Google şirketi üretimi Vietnam’a taşımıştı. Dolayısıyla Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun orada üretilmesi planlanıyordu. Yukarıda belirttiğimiz seramik kaplı Pixel 7’nin üçüncü bir Pixel varyantı olabileceğini düşünebilirsiniz. Aslında bunu düşünmek gerçekten normal bir durum. Çünkü; Google seramik kaplı bir Pixel’den hiç bahsetmedi. Bu aşamada Google şirketinin fikir değişikliği yaptığını düşünüyorum. Seramik kaplı Pixel projesi eğer gerçekten olursa Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu seramik kaplı olarak görebiliriz. Eğer bu iki cihazın seramik kaplı olmayacağını düşürsek, seramik kaplı Pixel büyük bir olasılık ile Pixel 7 serisinin farklı bir varyantı olarak karşımıza çıkacaktır.

Elde edilen sızıntı bilgisine göre seramik kaplı Pixel akıllı telefonu kesin olarak gelecek ve gerçekten seramik olacak. Bu bilgi büyük bir olasılık ile seramik bir arka plaka veya benzeri bir şey olacaktır. Ek olarak Google şirketi bu cihazlarda Tensor 2 tercih edecek. Tensor 2 cihazı beslemenin yanı sıra 2K ekranı da destekleyecek. Bununla birlikte 50 MP ana kamera yer alacak. Bu kamera teknolojisinde Sony şirketinin IMX787 sensörü tercih edilecek. Şirket, bu yıl amiral gemisi akıllı telefonları için ISOCELL GN1 ana ünitesine bağlı kalacağı için, Sony’nin IMX787 sensörü telefoto kamera için ayrılacak gibi görünüyor.

Seramik Kaplı Pixel Telefonlar Gelebilir!

Bu sızıntı bilgileri son zamanlarda çok kafa karıştırmaya başladı. Aslında, sızıntı bilgilerinin cihazların çıkışına yakın böyle kafa karışıklığı yaşatması alıştığımız bir durum haline geldi. Bu durumda, en çok tartışılan konuya odaklanmak gerekiyor. Özellikle net bir bilgi almak istiyorsak, en çok tartışılan konunun doğru olduğunu belirtmek istiyorum. Tabii, bu aşamada üretici şirketin Google olduğunu unutmamak gerekiyor. Google şirketinin bu aşamada yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Pixel akıllı telefonları ile alakalı bugüne kadar elde ettiğimiz bilgiler, şirketin tek bir kararı ile gerçekten yerle bir olabilir. Pixel telefonları ile alakalı en net bilgiyi, Google şirketinin yaptığı bir açıklamada öğreneceğiz.


Yorum yap

*