Sosyal Media
sengul

Signal, En Fazla İndirilen Uygulama Oldu

Sosyal medya devi Facebook, yeni bir WhatsApp Gizlilik Sözleşmesi sunması ve kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp’ı 8 Şubet 2021 tarihinden itibaren kullanamayacağını açıklaması, kullanıcıların büyük tepkisine neden oldu. Kişisel verilerin gizliliğini savunan milyonlarca kullanıcı WhatsApp’ı protesto etmeye başladı. Hatta dünya genelinde “WhatsApp’ı siliyorum” gibi birçok kampanya başlatıldı. Tabi bu protestolar diğer rakip anlık mesajlaşma uygulamalarına yaramış durumda. Bu uygulamalardan biri de Signal.

Signal Foundation tarafından yayınlanan açık kaynaklı bir anlık mesajlaşma uygulaması olan Signal, şu an birçok ülkenin App Store ve Play Store mağazalarında en çok indirilen uygulaması oldu.


Signal an itibariyle ABD, İngiltere, Almanya, Lübnan ve Fransa’nın Play Store mağazasınad en çok indirilen uygulama durumda. Hindistan, Brezilya ve Singapur gibi diğer ülkelerde ise ilk üçte bir yer alıyor.

Facebook’un kullanıcılarına gizlilik sözleşmesini dayatması şirketin hiç beklemediği bir tepkiye dönüştü. WhatsApp, bu olay nedeniyle birçok kullanıcısını kaybetmenin eşiğine geldi.

 Yorum yap

*