Sosyal Media
sefa

Snapdragon 8 gen 2 SoC'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Önümüzde ki ay, mobil işlemci devlerinden biri olan Qualcomm’un en güncel ve en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’yi göreceğiz. Bu işlemci, selefi olan Snapdragon 8 Gen 1’in güncellenmiş ve yenilenmiş varyantı olacak. Özellikle markaların amiral gemisi akıllı telefonlarına performans üstüne performans katacak. Yeni işlemcinin hangi cihazlarda kullanılabilir olduğunu da geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştım.

Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’den sonra en güncel işlemci markanın Snapdragon 8 Gen 2 SoC’si olacak. Bu işlemci de performansın yanı sıra özellikle pil tasarrufu anlamında cihaza çok şeyler katacağını aktarmak isterim. Bugüne kadar Snapdragon 8 Gen 2 SoC hakkında neredeyse hiçbir bilgi elde etmemiştik. Hatta birkaç hafta içerisinde çıkış yapacak Snapdragon 8+ Gen 1 SoC hakkında da pek bilgimiz yoktu açıkçası. Ancak, özellikle bu işlemci ile alakalı birkaç gün sonrasında, bilgilerin daha çok netleşeceğini söyleyebilirim.

Snapdragon 8 Gen 2 SoC 14 Kasım Tarihinde Çıkış Yapabilir!

Bazı sızıntı kaynaklarına göre Snapdragon 8 Gen 2’nin ilk enerji verimlilik testlerinde gerçekten çok iyi performans gösterdiği bildirildi. Snapdragon 888, 8 Gen 1 ve 8+ Gen 1’i solladığı iddia edildi. Temel olarak bu aşamada bildiğimiz tek bilgi sadece bu oldu. Ancak, Snapdragon 8+ Gen 1, Snapdragon 8 Gen 1’den biraz daha iyi performans ve gözle görülür biçimde daha iyi bir güç tüketimi getirdi. Bununla birlikte Snapdragon 8 Gen 1’e göre daha iyi termaller sunabildi.

Snapdragon 8 gen 2 SoC'in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Snapdragon 8 Gen 2’nin bu aşamada ne kadar ileri bir teknoloji kullanacağı henüz belirsiz bir durum. Ancak, Snapdragon 8 Gen 1 ve Snapdragon 8+ Gen 1 arasında ki farkları bildiğimiz için, Snapdragon 8 Gen 2’nin bu işlemcilere göre çok daha iyi olacağı kesindir. Bu bilgileri göz önünde bulundurduğumuzda, hali hazırda testleri yapılmış olan Snapdragon 8+ Gen 1’in neler yaptığını gördükten sonra 8 Gen 2’nin çok efsane bir işlemci olacağını söyleyebilirim.

Son olarak bu işlemcinin çıkış tarihi ile birtakım bilgiler elde ettik. Elde edilen bilgilere göre 8 gen 2’nin çıkış tarihi 14 Kasım olarak bildirildi. 14 Kasım tarihine göre, Samsung markasının Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 gibi yüksek performanslı cihazlarının sonbaharda çıkış yapacağını bildiğimiz için bu tarih büyük bir olasılık ile doğru olabilir. Tabii, bu aşamada şirketin bu işlemcinin çıkış tarihi ile alakalı herhangi bir bilgi vermediğini bildirmek isterim.


Yorum yap

*