Sosyal Media
sengul

Snapdragon 888 İle Çalışacak İlk Telefon Belli Oldu

Qualcomm’un uzun süredir merakla beklenen amiral gemisi yeni işlemcisi Snapdragon 888, geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. 2021 yılında çıkacak amiral gemisi akıllı telefon modellerinde kullanılacak olan Snapdragon 888, Asus, Black Shark, Lenovo, LG, Meizu, Motorola, Nubia, realme, OnePlus, OPPO, Sharp, vivo, Xiaomi ve ZTE gibi firmaların telefonlarına güç verecek. Bugün ise Snapdragon 888’in ilk kullanılacağı telefon belli oldu.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Snapdragon 888 işlemciyi kullanacak ilk şirket olacak. Xioami, Mi 11 modelinde işlemci olarak Snapdragon 888 modeline yer verecek. Ancak şirket telefonun ne zaman piyasaya çıkacağı ile ilgili henüz bir resmi bilgi paylaşmadı.


Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S21’de Snapdragon 888 işlemciyle gelecek modeller arasında. Galaxy S21’in Ocak ayında tanıtılacağını düşünürsek, Xioami Mi 11 modelinin yeni yılın ilk haftasında tanıtılmasının oldukça yüksek ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

Bu arada Xiaomi’nin yeni telefonu Mi 11 modeline ait olduğu iddia edilen iki görsel geçtiğimiz günlerde Weibo’da ortaya çıkmıştı. Görsellerden anladığımız kadarıyla cihazın arkasında iki adet büyük, bir adet küçük kamera ve bir adet de LED flaş bulunuyor. Görsellerin Xiaomi Mi 11 modeline ait olup olmadığı henüz netleşmedi. Ancak yakın zaman telefonun tüm detayları ortaya çıkacaktır.Yorum yap

*