Sosyal Media
yunus

Son Yıllarda En Popüler Olan 5 Uygulama

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında akıllı telefonlar artık lüks değil hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Akıllı telefonlardaki mobil uygulamalar da akıllı telefonların vazgeçilmezleri arasında. Öyle ki 2018 yılı içerisinde dünya genelinde 113 milyardan fazla mobil uygulama akıllı telefonlara indirildi. Yapılan araştırmalardaki ortaya konan bu rakam mobil uygulamaları ne kadar çok kullandığımızı ortaya koydu.

İşte biz de son dönemde popülerliği yüksek olan 5 mobil uygulamayı sizler için bir araya getirdik.

1- Instagram


Dünyada en çok kullanılan anlık fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram, her geçen gün daha da büyüme devam ediyor. Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan Instagram’a hem iOS hem de Android kullanıcıları mobil cihazlarından erişim sağlayabiliyor.

2- TikTok


Video paylaşım platformu olan TikTok, Türkiye dahil birçok ülke oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor. iOS ve Android platformunda yer alan uygulamaya ücretsiz bir şekilde sahip olunabiliyor. Anlık kısa videoların paylaşıldığı TikTok’ta videolara çeşitli efektler de eklenebiliyor.

3- Tumblr


Son zamanlarda oldukça geniş kitlelere ulaşan sosyal medya platformu Tumblr, kullanıcı sayısı ile birçok uygulamayı geride bıraktı. Kullanıcı sayısı 1 milyara yaklaşan Tumblr uygulaması ile resim, video veya bir yazı paylaşabilirsiniz.

4- Shazam


Son dönemde yıldızı parlayan ve oldukça geniş kitlelere yayılan popüler müzik bulma uygulamasıdır. Adını ve sanatçısını bilmediğiniz şarkıyı bulmanıza yardımcı olan kullanışlı bir uygulama. Shazam, hem iOS hem de Andorid platformunda kullanılabilir durumda.

5- VSCO


Andoroid ve iOS platformlarında uzun yıllardır kullanıcılarına hizmet veren VSCO, fotoğraflar düzenleme uygulamaları arasındaki en eski ve en popüler olanı. Özellikle Instagram kullanıcılarının tercih ettiği VSCO, hem Android hem de iOS platformunda bulunmakta.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Mehmet Koç 10/08/2019 13:42

    Verdiğiniz bilgiler çok değerli,teşekkürler...

  2. Simar mohamad 02/07/2020 22:34

    Meşur olmak istiyorum

  3. Ravza 05/11/2020 17:00

    Daha iyisini yapmaya ne dersin bence mükemmel bir fikir bb