Sosyal Media
sefa

Sony'den Oyunculara Müjde! PS5 Uyumlu Kulaklık ve Monitör!

Sony markası önümüzdeki günlerde PS5 ile uyumlu olan yeni oyun kulaklığını ve oyun monitörünü tanıtacak. Elde edilen bilgiye göre şirketin bir PS5 Pro denetleyici başlatmak istediğini belirten eXputer’dan Tom Henderson’dan geliyor. Bilgiye göre Henderson, şirketin yakın zamanda birtakım yeni oyun bileşenlerini piyasaya süreceğini iddia etti. Bu bilgiye göre yeni ekipmanlar daha güçlü ve daha performanslı monitörler olacak.

Şirketin sunacağı monitörlerde en dikkat çekici olan özellik, yüksek yenileme hızı ve iki farklı çözünürlük seçeneği olacak. Ekranların birinde 1080P çözünürlük ve 240Hz yenileme hızı sunacağı bildiriliyor. İkinci monitörün ise daha yüksek bir fiyat etiketine, 144Hz yenileme hızına ve 4K ekrana sahip olacağı bildiriliyor. Ek olarak her iki cihazda da VRR, HDR ve düşük gecikme desteği içereceği bildiriliyor.

Sony, PS5 Uyumlu Üç Oyun Kulaklığı Tanıtacak!

Aldığımız bir bilgiye göre Sony şirketi INZONE H3, H7 ve H9’u piyasaya çıkartacak. Bu kulaklıkların hepsi PS5 uyumlu olacak, ve ana amacı sadece oyun olacak. Özellikle oyun ekipmanları olacakları için bu konuda şirket tarafından en iyi şekilde geliştirileceklerini bildirmek isterim. Ayrıca, her oyun kulaklığında olduğu gibi bu kulaklıklarda da entegre bir oyun mikrofonu olacak. Bu mikrofonlar kulaklığın sol tarafında yer alacak ve istenildiği zaman yukarıya doğru katlanabilecek.

Sony'den Oyunculara Müjde! PS5 Uyumlu Kulaklık ve Monitör!

Şirket bu seride en uygun fiyatlı modeli H3 olarak belirleyecek. Orta sınıf modeli H7 olacak. En yüksek fiyat etiketine sahip modeli ise H9 olacak. Sony, en uygun fiyatlı model olan H3’ü kablolu olarak piyasaya sürecek ve sadece kablo ile kontrol edilebilecek. Ancak orta seviye H7 ve Premium olan H9 tamamen kablosuz ürün olacak. Bu ürünlerin oyun içerikli olduklarını göz önünde bulundurduğumuzda her kulaklığın gecikme oranının en az seviyede ve ses kalitesinin en üst seviyede olacağını unutmamak gerekiyor. H9 modeli ek olarak, H7 orta seviye modele göre daha performanslı ve daha özellikli olacak. H9 kulaklığı aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olacak. Son olarak bu ekipmanlar ile alakalı herhangi bir fiyat etiketinin paylaşılmadığını bildirmek isterim. Ancak, teknik özellikleri göz önünde bulundurulduğunda her kulaklığın uygun fiyatlı olmayacağını bildirmek isterim.


Yorum yap

*