Sosyal Media
sengul

Sony, Face ID’den Daha Güvenli 3D Sensör Çıkarıyor

Apple, güvenlik alanında devrim yaparak yüz tanıma sistemini iPhoen X ile birlikte kullanıma sundu. Böylece çok güvenilir olmasına rağmen Touch ID güvenlik teknolojisi de biraz ikinci planda kaldı.

2018 yılında birçok telefon üreticisi firmanın yüz tanıma teknolojisi üzerinde çalışmalar yaptığını duymuştuk. 2019 yılında ise firmaların bu teknoloji üzerinde daha fazla yoğunlaşacağını tahmin etmek zor değil. Sony’de yüz tanıma teknolojisi ile adından söz ettireceğe benziyor.


Sony’nin Sensör Bölümü Şefi Satoshi Yoshihara, yeni nesil yüz kilidi teknolojisini cihazlarına entegre etmeyi istediklerini ve hem ön hem de arka kameralarda kullanılacak üç boyutlu sensörlerin üretimini arttırmayı planladığını ifade etti.

Diğer taraftan Sony’nin geliştirdiği yeni teknoloji, 5 metre mesafeye kadar yüzleri algılayabiliyor. Böylece bu sensörlerin otonom arabalarda ve robotlarda da kullanılabilmesine imkan sunuyor. Sony’nin bu teknolojisini yeni amiral gemisi telefonlarında kullanacağını ümit ediyoruz ve heyecanla bekliyoruz.

 

 Yorum yap

*