Sosyal Media
sengul

Sony, Yeni SD Kartlarını Tanıttı

Hafıza kartları, çoğu teknoloji tutkununun pek de ilgisini çekmeyen ürünlerdir. SD kart üreticileri, her yıl düzenli olarak yeni ve güncellenmiş sürüme sahip kartları piyasa sürmesine rağmen teknoloji medyası bunları pek haber yapmaz. Ancak Sony, bu konuda oldukça iddialı SD kartlarını piyasaya çıkardı. “Dünyanın en hızlı ve en sağlam SD kartı” sloganıyla tanıtılan yeni SD kartlar, piyasaya iddialı bir giriş yaptı.


SF-G serisi TOUGH modeli UHS-II SD kartları, genellikle zor doğa koşullarında çalışan profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış. Öyle ki Sony’nin yeni SD kartları normal bir SD karttan 18 kat daha sağlam ve daha dayanıklı.

Sony, yeni TOUGH kartlarda yazma koruma switch’ini kullanmıyor ve tek parça kalıplama sistemini kullanıyor. Bu özellik, bazıları için uygun olmasa da SD kartlar kolay hasar görebilen ürünler olduğu için Sony’nin bu üründe böyle bir özellik kullanması mantıklı bir hamle olmuş.


Bu tek parçalı tasarım, SD kartı o kadar sağlam hale getiriyor ki neredeyse kırılması ve bükülmesi imkânsız oluyor. Ayrıca yeni TOUGH kartlar, IP68 sertifikasına sahip olduğu için toza ve suya karşı da dayanıklı. Toz ve su katların içene giremiyor.

Performans olarak yeni TOUGH kartlar, yüksek çözünürlüklü ve hızlı çekim modunda fotoğraf çekimi yapan kullanıcılar için ideal olan 299 MB/s yazma hızı sunuyor. Ayrıca kartlar, yüksek çözünürlükte video çekimi yapan herkes için kullanışlı olan V90 özelliğini destekliyor.


Sizinde tahmin ettiğiniz gibi Sony’nin bu yeni SD kartları hiç de ucuz değil. TOUGH serisinin giriş seviye modeli SF-G32T/T1'in 32 GB versiyonu 72,99 dolar etiket fiyatına sahip. 64 GB versiyonu 131.99 dolar iken 128 GB versiyonu ise 275,99 dolar etiket fiyatı ile piyasaya çıkacak.

 Yorum yap

*