Sosyal Media
sengul

Stream Deck Nasıl Kullanılır?

Stream Deck, yayın ve oyun dünyası için özel olarak üretilmiş bir “Akıllı Klavye”dir. Stream deck’i diğer klavyelerden farklı kılan özelliği, özelleştirilebilir tuşlara sahip olmasıdr. Tuşların altında LCD ekran bulunur, LCD ekrana yazı, görüntü ve animasyon yerleştirilebilir. Bu sayede kullanıcılar tuşun ne işe yaradığını kısa sürede hatırlayabilir. 

Özellikle Youtube, Twitch gibi platformlarda canlı akışını kolaylaştırır. Altı tuşlu mini versiyon, on beş tuşlu versiyon ve XL olarak adlandırılan 32 tuşlu versiyonu bulunur. Bu tuşların her biri özelleştirilebilir yapıdadır. Tuşların her birine birden fazla klasör oluşturarak fonksiyon sayısını arttırabilirsiniz. Tuşların herhangi birine klasör olarak atandığınızda, geriye kalan 14 tuşu dilediğiniz gibi programlayabilirsiniz.

Basit bir çalışma mantığı olan cihazı kullanmak için yapmanız gereken tek şey tuşa fonksiyon atamak ve fonksiyonun hangi görevi yerine getireceğini belirlemek. Stream deck sadece canlı yayınları değil, oyunları, photshop ve premiere gibi programları da daha pratik ve keyifli hale getiren bir cihazdır.   


Cihazı kullanışlı kılan yanı özelleştirilen komutları kısa sürede gerçekleştirmesidir. Canlı yayın esnasında tuşlara atadığınız komutlar sayesinde hızlı geçiş yapabilir, profesyonel bir yayın deneyimi yaşayabilirsiniz. Ctrl+H veya Ctrl+J gibi kısayol tuşlarını fonksiyon olarak atayabilir, bu tuşa basarak kayıt başlatabilir veya kapatabilirsiniz. 

Donanım özellikleri ve yazılım özellikleri cihazı eşsiz kılar. Profiller oluşturabilir, profile uygun programlar seçebilirsiniz. Canlı yayın esnasında sahne, efekt, mikrofon ve yayın ayarlarını stream deck üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Mesaj atma, takipçileri görme, chat akışını kontrol etme gibi fonksiyonlar bulunur. Sağ taraftaki menüde yer alan fonksiyonları klavyeye sürükleyip bırakmak yeterli olur. 


Stream deck, sosyal medyada da pratik kullanım sunar. Paylaşımınızı ve mesajınızı önceden ayarlayın, herhangi bir tuşa paylaşım fonksiyonunu atayın ve yayını başlattığınızda tek tuşla paylaşım yapın.

Eski teknoloji veya yetersiz ekipman olumsuzluk ve hatalara açık bir yayın anlamına gelir. Güncel teknoloji ürünü stream deck yayın akışına profesyonellik katar, yayın yönetimini kolaylaştırır. Stream deck, kurulumu ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmış bir cihazdır. USB aracılığıyla bilgisayara bağlamak ve uygulamayı kurmak yeterli olur. Güvenilir markalara ait stream deck cihazlarını uygun fiyatlarla satın almak için hemen sitemizi ziyaret edin! Yorum yap

*