Sosyal Media
sengul

Tatile Giderken Yanınızda Götürmek İsteyeceğiniz Teknolojik Ürünler

Havaların gitgide ısınmaya başladığı şu günlerde aklımızın bir tarafı tatil düşünceleriyle dolmaya başladı bile. Peki şehrin stresini üzerinizden atmayı planladığınız birkaç günlük tatilinizde kaç kişi akıllı cihazlarından vaz geçecek? Biz sizin yerinize cevap verelim...

Son dönemlerde yapılan bir araştırmaya göre tatil süresince akıllı telefonlarını tamamen kapatan insanların oranı sadece %11 ile sınırlı. Her ne kadar tatil yapıyor olsak da sosyal medya kullanmaya, bankacılık işlemleri ve online alışveriş yapmaya devam ediyoruz. Başka bir deyişle, dış dünyadan kopmamak için akıllı cihazlarımızı zaman, mekân fark etmeksizin her koşulda kullanıyoruz.

Teknolojik ürünler hayatımızın büyük bir bölümünü kaplıyor ama bu ürünleri tatilimizi daha da keyifli hale getirecek şekilde ve yerinde kullanmak bizim elimizde. Bu haberimizde, kısa seyahatlerinizden, uzun tatillerinize kadar nerede olursanız olun yanınızdan ayırmamanız gereken ve daha keyifli bir gün geçirmenizi sağlayabilecek teknolojik ürünleri sizler için derledik.

İşte basit ama etkili teknolojik ürünler listemiz;


Taşınabilir Şarj Cihazı

Mobil cihazlar günlük yaşantımızın olmazsa olmazlarından. Her geçen gün daha büyük pil kapasitelerine sahip mobil ürünler üretilse de teknolojinin geldiği son noktada hala cihazlarımızı şarj etmek zorundayız. Neyse ki taşınabilir şarj cihazları ortaya çıktı da gittiğimiz her yerde kablo ya da priz aramaktan kurtulmuş olduk.

Akıllı telefonunuzdan akıllı saatinize, kameranızdan tabletinize kadar aklınıza gelebilecek tüm mobil cihazlarınızı kolayca şarj edebilmeniz için imdadınıza yetişen taşınabilir şarj cihazınızı alırken dikkat etmeniz gerek en önemli noktalar ise hızlı şarj teknolojisi desteği, batarya kapasitesi ve yapım kalitesi.

Taşınabilir şarj cihazı modelleri için tıklayınız.


Kulaküstü Kulaklık

Seyahat sırasında, sabah sporumuzu yaparken ya da kalabalıktan uzaklaşmak istediğimizde kullandığımız teknolojik ürünlerin başında kulaklıklar geliyor.

Manzarasını beğendiğiniz bir yerde veya sahilde güneşlenirken keyifli dakikalar geçirmek için akla gelen ilk yöntem müzik dinlemek.

Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte yenilikçi tasarımlara sahip, kablosuz bağlantı seçenekleri sunan ve hatta dış gürültüyü tamamen önleyebilen noise cancelling özellikli kulaklıklara ulaşmak mümkün. Teknik özellik, marka ve malzeme kalitesine göre değişken fiyat etiketlerine sahip olan kulaklıklardan doğru olanını seçmek ise tamamen sizin zevkinize kalmış.

Kulaküstü kulaklık modelleri için tıklayınız.


Aksiyon Kamerası

Bıkmadan seyretmeye devam ettiğimiz ve her seferinde bizleri farklı mekanlarda hissettiren yol hikayelerinin baş mimarı olan aksiyon kameralarına ulaşmak artık çok kolay.

İlk etapta sadece manzara ya da su altı çekimleri için düşünülen kameraların bunlar dışında bambaşka bir kullanım alanı var ki. O da araç içi güvenlik kamerası yani dash cam özelliği. Bazı Avrupa ülkelerinde standart prosedür olarak kullanılan araç içi kameraları bir yandan güvenliğimizi sağlamaya yardımcı olurken bir yandan da paha biçilemez yol hikayelerini ölümsüzleştiriyorlar.

Her teknolojik cihaz gibi farklı fiyat aralıklarında farklı modelleri bulunan aksiyon kameraları hem güvenliğiniz hem de hatıralarınız için tatilde yanınızdan ayırmamanız gereken teknolojik ürünlerden.

Aksiyon kamerası modelleri için tıklayınız.


Kablosuz Bluetooth Kulaklık

Çoğumuzun ilk olarak Apple’ın Airpods modeliyle birlikte varlığından haberdar olduğu kablosuz Bluetooth kulaklıklar, gelişen bağlantı teknolojileriyle birlikte günden güne daha iyi performans vermeye başladı.

Doğa yürüyüşlerinizde müzik dinlemek için ve özellikle bu sıcak yaz günlerinde başınızda ekstra bir yük taşımamak için bu tarz daha kompakt ve kullanımı rahat modelleri tercih edebilirsiniz. Genellikle kutu görevi de gören şarj istasyonları ile beraber satılan bu küçük canavarlar gerek pil ömürleriyle gerek ise ses kaliteleriyle sizlere harika bir müzik/telefon görüşmesi deneyimi yaşatmak için tasarlandı.

Kablosuz Bluetooth kulaklık modelleri için tıklayınız.


Taşınabilir Bluetooth Hoparlör

Sadece tatil sırasında değil, arkadaşlarla yapılan toplantılarda, piknik ya da sahilde kullandığımız, kesintisiz ve nispeten yüksek sesli müzik dinlememize olanak sağlayan taşınabilir Bluetooth hoparlörler, günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçalarından birisi haline geldi. Farklı tasarım özelliklerinin yanı sıra suya ve darbeye karşı dayanıklı modelleri de bulunan taşınabilir Bluetooth hoparlörler, her koşulda müzik deneyiminizi katlamaya yarayan küçük ama etkili ürünler.

Taşınabilir Bluetooth hoparlör modelleri için tıklayınız.


Araç İçi Şarj Cihazı

Her ne kadar önemsiz bir detay gibi dursa da araç içi şarj cihazları bazı durumlarda hayat kurtaran ürünler, özellikle de uzun bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların optimum pil ömürleri bir günü rahatça çıkaracak şekilde ayarlanıyor. Ancak yolculuk sırasında kullanılan navigasyon uygulamaları ya da online müzik platformları üzerinden çalınan müzikler, akıllı cihazınızın pilini çok daha hızlı bir şekilde tüketecek.

Sadece yanınızda bulunduracağınız küçücük bir araç içi şarj cihazı, buna benzer olaylarda tahmin ettiğinizden çok daha fazla işe yarayacaktır.

Araç içi şarj cihazı modelleri için tıklayınız.


Akıllı Baskül

Deniz, kum, güneş derken insan kendini salıp her zaman yediği porsiyonların birazcık dışına çıkabiliyor. Hele ki bütün günü denizin içerisinde geçirdikten sonra orada harcanan enerjiyi geri almaya çalışırken tüketilen abur cuburlar büyük tehlike oluşturuyor. E tabi sonra da gelsin kilolar...

Dış görünüşü bir kenara bırakacak olursak, her şeyden önemlisi sağlımız için kontrolü asla elden bırakmamamız lazım. Bunu takip etmenin en kolay yolu ise akıllı vücut analiz baskülleri. Hayatımıza yeni yeni katılan bu teknoloji sayesinde kilo ve vücut-yağ oranı değişimlerini kayıt altında tutarak geçmiş ölçümlerle karşılaştırmak da mümkün.

Akıllı baskül modelleri için tıklayınız.

Yorum yap

*