Sosyal Media
sefa

Telegram Premium Onlarca Yeni Özellik Sunuyor

Telegram, uzun zamandır yeni özellikler üzerinde çalışmalar yapıyordu. Bu çalışmaların tüm kullanıcılara sunulacağını bekliyordum. Ancak, anlaşılan bu durum pek böyle olmayacak. Şirket yeni bir abonelik sistemi yaparak bu özellikleri Premium abonelerine sunacak. Premium aboneliğin aylık fiyatı 5 ABD doları olacak. Bu aşamada Türkiye’de ki fiyatının ne olacağı tam olarak belli değil. Bunun sebebi ise, bu gibi hizmetlerin ücretleri bölgelerin alım gücüne göre farklılık gösterir. Yani, 5 ABD dolarının Türk Lirası karşılığı, bu aboneliğin Türkiye fiyatı olmayacak.

Yeni Premium Abonelik sisteminde, platformlarda kullanabileceğiniz onlarda hatta tonlarca yeni özelliğe sahip olacaksınız. Her şeyden önce Premium kullanıcıların reklam görmeyeceğini belirtmek istiyorum. Bunun dışında dosya aktarma sınırı 4GB’a kadar aktarılacak. Bu gibi ekstra büyük dosyalar Premium olmayan kullanıcılara da gönderilebilir. Bu, her kullanıcı için ücretsiz ve sınırsız bulut depolama alanına ek olarak sunulacak. Ancak, hızlı indirme seçeneği olmayacak. Hızlı indirme seçeneği, Premium abonelerde mevcut olacak.

Telegram 5 ABD Dolarına Düzinelerce Yeni Özellik Sunuyor!

Telegram Premium, konuşmaları düzenleyebilmek için özel araçlar içerecek. Uygulamayı her açtığınızda ilk olarak görünecek olan Okunmamış veya Aile gibi varsayılan bir sohbet klasörü ayarlayabileceksiniz. Ek olarak bilinmeyen kişilerden gelen yeni sohbetleri veya mesajları otomatik olarak arşivleyebilir veya sessize alabilirsiniz. Premium kullanıcılar sohbet listeleri ile birlikte her yerde görünebilecek animasyonlu profil resimleri alabilecek. Elbette, sohbet listesinde, sohbet başlıklarında ve sohbet gruplarında bulunan üye listelerine kullanıcının adının yanında görünen bir Premium rozet yer alacak.

İlginizi Çekebilir: Telegram Web Nasıl Kullanılır?

Telegram Premium Onlarca Yeni Özellik Sunuyor

Bu Premium özellikler ile birlikte uygulamanın ücretsiz sürümü için bazı iyileştirmeler de duyuruldu. Şirket bugüne kadar 700 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu ve hepsini platformda bulunan herhangi bir halka açık gruba katılma talebine bulunabileceğini belirtiyor. Yöneticiler yeni istekleri görüntüleyebilir ve bunları onaylayabilir veya reddetebilir. Katılmak isteyen kullanıcılara ulaşıp onaylama yapmadan önce grup kurallarını netleştirebilirler. Telegram Android uygulaması, geliştirilmiş sohbet önizlemelerini alıyor. Kişiler ek olarak cihazın galerisine nelerin otomatik olarak kaydedildiği üzerine daha fazla kontrol sahibi olabiliyor. En son telegram güncellemesi daha iyi bir kullanıcı deneyimi için 100’den fazla düzeltme ve optimizasyon içeriyor. Bu özelliklerin tamamını sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için uygulamanın en son sürümünü kullanmanız gerekiyor. Bunun için App Store’a giderek uygulamanın güncel olduğundan emin olun.Yorum yap

*