Sosyal Media
sefa

TikTok Kullanıcılarına Güzel Haber! Avatar Oluşturabilecekler

TikTok uygulaması, sosyal medya platformlarında en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal medya platformlarından biridir. Uygulamanın farklı video konsepti, bu uygulamayı diğer tüm sosyal medya platformlarından ayırıyor. Bu uygulamayı kullanan kullanıcılar, profillerinde artık avatar oluşturabilecekler. TikTok şirketi bu özelliği dünyada ki tüm kullanıcıların kullanabileceğini belirtti. Avatarlara ise uygulama içerisinde telefon kamerasında bulunan efektler ile erişilebilecek.

TikTok’un Yeni Avatar Efekti Kullanıcılar Tarafından Çok Beğenilecek!

Kullanıcılar avatar oluşturduktan sonra yüz ifadelerini ve hareketlerini yansıtan avatar filtresi ile video çekebilecek. TikTok uygulamasının yanı sıra bazı sosyal medya platformları bu özelliği tercih ediyordu. Bu uygulamanın bu özelliği neden bu kadar geç kullanması şaşırtmıyor değil. Bu özelliği kullanan diğer şirketler Apple ve Meta gibi sosyal medya şirketleridir. Özellikle avatar konusunda gerçekten çok güzel özellikler sunabilen sosyal medya platformlarıdır. Hatta, profilde avatar oluşturmanın yanı sıra göndermek istediğiniz emojilerde de avatar tercih edebiliyorsunuz.

TikTok paylaştığı bir gönderisinde, bu özelliğin mümkün olduğunca daha kapsamlı hale getirmeyi hedeflediğini belirtti. Şirket, tüm TikTok kullanıcılarını temsil etmek amacı ile deneyimi iyileştirmeye ve yenilemeye yönelik bu tür çalışmalara devam edeceğini de belirtti.

TikTok Kullanıcılarına Güzel Haber! Avatar Oluşturabilecekler

Kısa bir süre öncesinde TikTok uygulamasının sorunsuz bir görüntüleme deneyimi sağlamak amacı ile Net Mod olarak bilinen bir özelliği test ettiğini duymuştum. Özellik, adı üstünde kullanıcı isimlerini, ekran düğmelerini ve altyazıları kaldırırken içeriği tam ekran olarak yayınlıyor. Bu özellik şirket tarafından birkaç hafta önce test edilmişti. Özelliğin başarılı olduğunu ve kullanılabileceğinin bilgisini almıştım. Ancak, kesi olarak kullanılacağının bilgisi yok. Şirket, Instagram, Snapchat ve diğer sosyal medya platformları arasında en iyi sosyal medya uygulamalarından biri olarak biliniyor. Milyonlarca kullanıcı sayısına sahip TikTok’un gelecek zamanda sosyal medya ortamında yine başı çekeceğini düşünüyorum. Instagram ve diğer Meta platformları bazı özellikler ile TikTok’u taklit ediyor gibi görünse de, ben bu şirketin daimi olarak Meta platformlarından daha önde olacağını düşünüyorum.


Yorum yap

*