fcp

TP-Link, TAPO RV10 ile temizlik robotu işine girdi

Kemal Y. 10.02.2023 (Güncellenme: 20.07.2024) Takip et
Türkiye’de modem veya diğer ağ donanımları ile tanınan 27 yıllık Çin markası TP-Link, uzun zamandır üzerinde çalıştığı TAPO RV10 isimli temizlik robotunu tanıttı.
TP-Link, TAPO RV10 ile temizlik robotu işine girdi

Ülkemizde neredeyse bütün ürünleri ağ donanımları olan ve zaten bütün dünyada ağ ekipmanları ile tanınmış bir marka olan TP-Link, ürün yelpazesine temizlik robotunu kattı. Temizlik robotunu rakiplerinden ayıran birkaç özellik var. Paspaslı veya temizlik haznesi boyutuna göre farklı fiyatları olan modeller farklı fiyatlandırmalar ile satışa çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye’de de her evde olan robot süpürgelerde en büyük dert boşaltma ve şarj etmedir. Artık bazı markalar çok büyük çöp torbası olan veya kendi pisliğini kendi boşaltabilen robot süpürgeler yaptı. Bunun haricinde paspaslarını bile kendi değiştirebilen ve şarjı azaldığında kendini şarj eden yapay zeka sistemine sahip robot süpürgeler var.

Fiyat-performans robot süpürge arayanlara özel!

Otomatik boşaltma özelliğine sahip robot süpürgelerin fiyatı global anlamda 500 dolardan başlıyor. TP-Link'in yeni bütçe robot süpürgesi şu an dünyada en uygun fiyata birçok özellik barındıran robot süpürgeleri arasına girdi. Fiyat-performans ürünü diyebileceğimiz TAPO RV10 modellerinin fiyatı 229 USD’den başlıyor. Kendi kendine boşaltma özelliği yok fakat 800 ml'lik büyük bir çöp haznesi sayesinde çöp derdi ortadan kalkıyor. Şirket verilerine göre ayda yalnızca 2 kez çöp torbası temizliği yapmanız yeterli oluyor. Eğer robot süpürgelerinize tüm işi bırakmıyor ve hafta sonu temizliği yapıyorsanız ayda 1 çöp torbası temizliği yapsanız bile yeterli olabiliyor. Üzerindeki sensörler çöp torbasının dolduğunu size haber verebiliyor.

TAPO RV10’da ‘Lidar’ yok

Tapo RV10 modellerinin üreticisi olan Tp-Link’in, Türkiye’de Wi-Fi yönlendiricileri ile tanındığını söylemiştik. Markanın ilk robot elektrikli süpürgesi TAPO RV10 ve Lite modelleri markanın artık yeni ürünleri ürün gamına katacağının göstergesi de oldu. TP-Link'in düşük fiyatlarla yüksek teknoloji konusundaki felsefesine uygun olan bu üründe Lidar olmadığını söyleyelim. Lidar, bilmeyenler için söyleyelim akıllı navigasyon sistemidir. Lidar yerine jiroskop akıllı navigasyon sistemi kullanılıyor. Lite modeli büyük hazneye sahiptir ve 229 USD satış fiyatına sahiptir. Paspas yapabilen kardeşi Tapo RV10 daha küçük bir hazneye sahiptir ancak bu modelde 300 ml'lik bir temizleme haznesi var ve  249 USD’ye satılıyor.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!