Sosyal Media
sengul

Türkiye’deki İnternet Kullanım Sayısı Açıklandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan ve yayınlanan raporda Türkiye’nin telefon ve internet abone sayıları açıklandı. Açıklanan verilere göre internet ve telefon kullanımı önceki yıllara kıyasla artış gösterdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, “Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu”nda bazı verileri paylaşarak açıklamalarda bulundu. Rapor Türkiye’nin 2020 yılı üçüncü çeyreğine ait verileri içeriyor. Ayrıca yayınlanan raporda operatörlerin gelirlerine değinildi. İşte raporda yer alan bazı bilgiler…


Raporda, mobil abone sayısının 82.8 milyon, mobil abone yaygınlığının ise yüzde 99.6 olduğu vurgulandı. Türkiye’deki 4.5G bağlantısını kullanan abone sayısı ise 76.5 milyon olarak açıklandı.


Türkiye Elektronik Haberleşme Sektörü 3 Aylık Pazar Verileri Raporu’na göre 2020’nin üçüncü çeyreğinde M2M (makineden makineye) abone sayısı 6,1 milyonu geçti. Ayrıca operatörlerin numara taşıma hizmetinden geçtiğimiz yılın 3. çeyreğinde 3,3 milyon mobil abone faydalandı. Numara taşıma hizmeti kullanıma sunulduğundan bu yana toplam kullanım ise 147 milyonu bulmuş durumda.

 Yorum yap

*