Sosyal Media
sengul

Twitch SharePlay Desteğini Başlattı

Son zamanların popüler canlı yayın platformu Twitch, etkileşimi arttırmak için SharePlay desteğini başlattı. Kullanıcılar iOS 15.1 ve iPadOS 15.1 cihazlarıyla FaceTime görüşmesi yaparken aynı zamanda twitch yayını izleyebilecek. FaceTime görüşme kotası 32 kişiyle sınırlıdır. 

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre uygulamanın web sayfasına SharePlay eklendi. Kullanmak için katılımcıların kendi arasında FaceTime arama başlatması gerekir. Aramayı başlatan kişi moderatör gibi hareket eder. Moderatör kişi akışı herkes için oynatmayı kabul eder ve yayın akışı herkesin cihazında aynı zamanda başlar.

Twitch ve SharePlay desteğini aynı anda kullanmak için belli başlı gereklilikler vardır. Tüm katılımcıların Twitch uygulamasını yüklemesi ve oturum açması gerekir.  Katılımcılar, akışta aynı noktada senkronize tutulacak ve tüm kullanıcılar, görüşmedeki herkes için içeriği oynatabilir veya duraklatabilir. Herkes başka bir kanala giderek kanalı değiştirebilir.

Twitch gibi popüler bir yayın uygulamasının SharePlay’i desteklemesi kullanıcılar tarafından olumlu değerlendiriliyor. Birlikte oyun oynamak veya sohbet etmek isteyen insanları bir araya getirmek için iyi fikir! Yorum yap

*