Sosyal Media
sefa

Twitter'ın Düzenle Özelliğine İlk Bakış

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, Twitter’ın hisselerini satın alsın ya da almasın Twitter’ın düzenleme özelliği geliyor. Birkaç hafta önce yapılan resmi bir açıklamada bu özelliğin gelip gelmeyeceği netlik kazandı. Yeni özelliğin iOS işletim sistemlerinde nasıl görüneceğine dair sızıntılar olsa da, özelliğin tam olarak nasıl olacağı hakkında bilgiler yoktu.

Twitter’ın Yeni Düzenleme Özelliği Nasıl Görünecek?

Twitter’ın sızıntıları ile ünlü olan Alessandro Paluzzi kendi hesabından bir ekran görüntüsü paylaştı. Gönderide, sağ alt köşede bulunan “Tweet” düğmesine ve “Güncelle” butonlarına basarak mevcut tweet’in değiştirilebildiği görünüyor. Paluzzi ek olarak mevcut bir tweet’in menüsünde bulunan düzenle düğmesinin nasıl görüneceğini de gösteriyor. Butona “Tweet Düzenle” adı verildiği görünüyor.

Twitter'ın Düzenle Özelliğine İlk Bakış

Farklı bir analist olan Nima Owji, yayınladığı bir ekran kaydı ile düzenlemede ki akışı gösterdi. Menüde bulunan düzenle butonuna basıldığında, mevcut olan metinleri görüntüleyip ayarlanabilecek şekilde düzenleyiciye aktarıldığı görünüyor. İlginç bir şekilde özelliğin herhangi bir zaman aşımı bulunmuyor. Paluzzi herhangi eski bir tweet için özelliği kullanabiliyor. Paluzzi ve Owji düzenlenen tweet’lerde günlükler ya da belirli işaretler olabileceğine dair herhangi bir işaret bulamadılar. Ancak, bu durum özellik yayınlanmadan önce kesinleşecek.

Twitter'ın Düzenle Özelliğine İlk Bakış

Bugüne kadar düzenleme özelliğinin öncelikle Twitter Blue abonelerine sunulacağı biliniyordu. Twitter platformunda ki tüketici ürünlerin başkanı olan Jay Sullivan, bazı kişilerin kamu kayıtlarını değiştirme ya da geriye dönük olarak ifadeleri değiştirme ihtimalini göz önünde bulundurarak, düzenleme özelliğinin platform için en iyi nasıl çalışabileceği konusunda şirketin halen çalışmalar yaptığını paylaştı. Düzenlemelerde, zaman sınırlaması ve günlükler gibi birtakım kısıtlama kuralları olması muhtemeldir. Düzenlenen tweet’ler, değiştirilmeden önceki tüm beğeni ve retweetleri kaybedebilir.


Yorum yap

*