Sosyal Media
sefa

Twitter, Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Olacak?

Twitter, çok uzun zamandır beklenilen tweet düzenleme özelliğinin yakın zamanda geleceğinin haberini vermişti. Olayın, ilk ateşleme kısmı Elon Musk’ın attığı bir tweet ile gerçekleşmişti. Tweet düzenleme özelliğine atıfta bulunarak attığı bir tweette, platformun böyle bir özelliğin getirilip getirilmeyeceğini sormuştu. Bunun üzerine, düzenleme özelliğin gelmesini isteyen kullanıcı sayısının oranı daha fazla olmuştu.

Bu olaydan sonra Twitter şirketi, düzenleme özelliğinin geleceği konusunda bir açıklama yapmıştı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Twitter bu özelliği getireceğini ve çok uzun zamandır çalışmalar yaptığını belirtmişti. Açıklamaya ek olarak, Twitter şirketinin bu özelliği getirmesinde ki nedenin Elon Musk olmadığını da belirtti.

Twitter’ın Düzenleme Özelliği Nasıl Olacak?

Düzenleme özelliğinin ne olacağını kısaca anlatmak gerekirse; atılan tweetlerin yeniden düzenlenmesine izin verilecek bir özellik olacak. Bu özellik sayesinde, yanlış attığınız bir tweeti tekrar düzenleyebileceksiniz. Bazı Twitter kullanıcıları, yıllardır bu özelliği sunmayan platformun bu özelliği sunması ile alakalı pek olumlu görüşe sahip değil. Hatta şirketin yönetim kadrosunda da bu fikire sahip insanların olduğunu belirtebilirim. Ancak, büyük bir çoğunluğun bu özelliğin gelmesini istediğini göz önünde bulundurursak, özelliğin gelecek olması hiçte mantıksız değil.

Twitter dünyanın en büyük sosyal platformlarından biridir. Özellikle bu aşamada Instagram ve YouTube gibi dev platformların bile bu özelliği kullandığını göz önünde bulundurursak, Twitter gibi köklü bir şirketin böyle bir özelliği geciktirmesi pek kabul edilebilir bir durum olmazdı. Dolayısıyla şirketin bu özelliği getirmesinde ki girişimi geç kalınmış bir girişimdir.

Twitter, Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Olacak

Twitter’ın yeni düzenleme özelliğini kullanabilmek için, bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyor. Hesap sahibi olduktan sonra herhangi bir tweeti sağ üst kısımda ki üç noktalı kısımdan düzenleyebilirsiniz. Twitter, elbette düzenleme özelliğini platforma getirecek. Ancak, düzenlenen tweetler düzenlenmiş olsa bile gönderinizi görüntüleyen farklı Twitter kullanıcıları gönderinin geçmişine bakabilecek. İlk görüntülenen tweet, düzenlenmiş olan olacak. Ancak, düzenlenen tweetlerde gönderinin düzenlendiğine dair bir ibare olacak. İbareye tıklandığında gönderinin düzenlenmeden önce ki hali de görüntülenebilecek. Son olarak bu özelliğin tam olarak ne zaman geleceği bilinmiyor. Ancak, tahminlerime göre bu yılın son baharına doğru geleceğini biliyorum.


Yorum yap

*