Sosyal Media
yunus

Üç Lensli iPhone Kamerası Neler Sunabilir

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni iPhone modellerinde üç lensli kamera kullanacağı gelen bilgiler arsında. Hangi modelde bunu kullanacağını henüz bilinmiyoruz ama iPhone modellerinde üç lensli kamera görmemiz kesin gibi.

Peki, iPhone’da bulunacak üç lens ne kullanıcılara ne gibi artılar sunacak? İşte üç lensli kameran yapabilecekleri…

1- Daha İyi Optik Zoom


Şimdi iPhone’larda bulunan çift lensli kamera, 2x optik zoom yapabilmekte. iPhone’a üçüncü bir lens eklenmesi, daha fazla optik zoom yapabilme imkanı sunacak. Nitekim Huawei P20 Pro’da benzer şekilde kamera bulunuyor ve telefonun kamerası 5x optik zoom yapabiliyor.

Daha fazla optik zoom sayesine kullanıcılar, fotoğrafların kalitesini düşürmeden yakınlaştırma yaparak güzel fotoğraflar çekebilecek.

2- Düşük Işıkta Daha İyi Performans


Çoğu akıllı telefon, düşük ışık ve karanlık koşullarda iyi performans gösteremez. Hatta iPhone’lar bu konuda çok eleştirilmiştir.

Yeni model iPhone’ların üç lense sahip olması düşük ışıklı ve karanlık ortamlarda daha iyi fotoğraflar çekmesi demek olacak. Böylece iPhone’ların eleştirilen düşük ışık performansı da artırılmış olacak.

Ayrıca üçüncü bir lensin “Gece Görüş” modu getirmesi de muhtemel. Yapay zeka desteği sayesinde üç lensli iPhone’lar, “Gece Görüş” modunda Google Pixel’e rakip olabilir.

3- Gelişmiş 3D Algılama ve Artırılmış Gerçeklik


Üçüncü bir lens, iPhone’un çok daha iyi 3D uzaysal ve derinlik algılama performansını desteklemesini sağlayabilir. Ayrıca TrueDepth kameranın AR ile ilgili yeteneklerini düşünün. Ama üçüncü lens ile birlikte daha da iyisi olacağını hayal edin.

4- Daha İyi Sensör Seçeneği


Çoğu modern çift lensli akıllı telefon, farklı kamera sensörlerine sahiptir. Apple’ın son iPhone’ları da dahil olmak üzere, standart bir sensör ve teleskopik bir sensör, spektrumdaki cihazlarda görülen ortak özellik. Ancak üçüncü bir lens daha da fazla olasılık anlamına geliyor.

Apple, yeni modellerde daha geniş açılı bir lens kullanabilir. Bu da kullanıcıların daha fazla görüntüyü fotoğraf karelerine sığdıracağı anlamına geliyor.

5- Genel Olarak Daha Kaliteli Resimler


Üç lensli bir kamera, iPhone kullanıcılarının genel olarak daha kaliteli fotoğraflar çekmesini sağlayacak.

 Yorum yap

*