Sosyal Media
sengul

Ücretsiz Squid Game Oyunu

Global düzeyde içerik üreten Netflix şirketi, geçtiğimiz günlerde “Squid Game” adlı yapımı yayınladı. 17 Eylül’de, 1 sezon, 9 bölüm şeklinde yayınlanan dizi 111 milyon seyirciye ulaştı. Kısa sürede, büyük etki yaratan dizi dijital mecralarda trend topic listesine girdi, dizideki kostümler ve konsept anında pazarlanmaya başladı. 

Gerilim - drama türündeki dizi, hayatta kalma mücadelesini oyun bağlamında işliyor. Senaryoya göre, ekonomik durumu kötü olan kişiler, bir oyun daveti alır. Finalde 45,6 milyar wonluk ödül söz konusudur ve tek kişi oyunun kazananı olacaktır. Oyuncular, ödülü kazanmak için ölüm-kalım mücadelesine girişir. Hayatta kalan oyuncular, bir sonraki etaba geçer fakat tehlike gitgide artar. 


Şimdilik sadece birinci sezonu yayınlanan dizinin, ikinci sezonu gelecek mi henüz net değil. Dizinin yönetmeni, geçtiğimiz günlerde Squid Game hayranlarını mutlu eden bir açıklamada bulundu: “İkinci sezon için neredeyse başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum! Gerçekten ikinci sezon olacağını söyleyebilirim, şu an planlama sürecindeyim.” 

Dijital mecrası kasıp kavuran Squid Game’in oyun dünyasında da işleneceğini birçoğumuz tahmin ediyorduk. Tahminlerimizde yanılmadık, oyunseverleri ve Squid Game hayranlarını mutlu edecek oyun geliştirildi. Steam tarafından sahte Squid Game oyunu yayınlandı. Diziyi konuyu alan Crab Game video oyunu, tamamen ücretsiz yayınlandı. Çok oyunculu video oyunu kısa sürede olumlu değerlendirmeler elde etti. Crab Game minimum sistem gereksinimleri:


  • İşlemci: Intel Core i3 (2,00 GHz)
  • İşletim Sistemi: Windows 7
  • Depolama: 200 MB kullanılabilir alan
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Intel HD 520

Yorum yap

*