Sosyal Media
sefa

Vivo’nun Katlanabilir, Yuvarlanabilir ve Kaydırılabilir Ekranlı Telefonundan İlk Bilgiler Geldi

Katlanabilir ekranlı telefon segmentinde son iki yılda önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle Samsung ve Huawei, çıkardıkları katlanabilir ekranlı telefonlar ile piyasaya hızlı bir giriş yaptılar. Piyasanın lokomotifi diyebileceğimiz Samsung, bu yıl içerisinde katlanabilir ekranlı yeni telefonunu çıkarak. Tabi diğer marklarda bu kategoride hazırlıklarını sürdürüyor. Bunlar biri de Vivo. Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, bu yıl içerisinde katlanabilir, yuvarlanabilir ve kaydırılabilir ekranlı 3 telefonunu piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Samsung ve Oppo da yuvarlanabilir ekranlı telefon konsepti üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. LG’de bu konsept üzerinde çalışıyordu. Fakat şirketin akıllı telefon üretimini durdurma kararı alması projenin başlamadan bitmesine neden oldu.


Vivo, yılsonuna kadar katlanabilir segmente giriş yapabilir. Şirket, yenilikçi akıllı telefonlar getirmek için bir kez daha Vivo NEX adını kullanacak. Hatırlarsanız, tam ekran tasarımlı ve açılır kamera mekanizmalı dünyanın ilk akıllı telefonu olan Vivo APEX ile başladı. APEX, Vivo NEX oldu ve tam ekran tasarımlı ve açılır kameralı tüm akıllı telefon trendini başlattı. Vivo NEX bu yıl geri dönecek ve son teknoloji tasarım ve yenilikçi çözümler getirecek. Şirket, katlanabilir bir akıllı telefona ek olarak, yuvarlanabilir bir Vivo NEX ve kaydırılabilir bir Vivo NEX de piyasaya sürecek.

Çıkacak Telefonların İsimleri De Belli Oldu

24 Mayıs’ta Vivo’nun bir değil üç NEX cihazının marka tescilini yaptırdığı ortaya çıktı. Böylece yeni cihazların da ismi belli oldu. Bu cihazlar, Nex Slide, Nex Fold ve Nex Roll olarak piyasaya çıkacak. İsimler oldukça açıklayıcı. Slide muhtemelen kaydırılabilir bir ekrana sahip olacak, Fold beklediğimiz katlanabilir akıllı telefon, son olarak Nex Roll, yuvarlanabilir ekranlı bir akıllı telefon olacak.Yorum yap

*