Sosyal Media
sefa

WhatsApp'a Beklenen Grup Özelliği Geldi! Artık Kontrol Sizde

WhatsApp uygulaması son zamanlarda kullanışlı özellikler ve yenilikler getiriyor. Meta şirketi, bu uygulamada oldukça yararlı olduğunu kanıtlayan birtakım küçük değişiklikler gerçekleştirdi. Bir özellik, bir grup görüntülü sohbeti sırasında insanları sessize alabilme yeteneği oldu.

WhatsApp uygulamasının başkanı Will Cathcar, bu yeni değişiklikleri açıklayan bir tweet attı. Attığı tweete göre bu özelliklerin tamamı küçük küçük değişikliklerden oluşuyor. Yani anlayacağınız çok büyük değişiklikler yok. Gelen bu özelliklerden en önemlilerinden biri ise bir grup görüntülü görüşmesi sırasında farklı kişilere sessize alabilme özelliği olacak.

WhatsApp, Grup Görüşmelerinde İnsanları Sessize Alabilmenize Olanak Tanıyacak!

Bazen insanlar görüntülü konuşma sırasında sadece gürültülü ortamlarda bulunurlar. Farklı biri konuşma yaparken farklı kişinin gereksiz ses çıkartması rahatsız edici olabilir. Dolayısıyla WhatsApp uygulaması artık insanlar ile görüntülü konuşma yaparken diğerlerini susturabilme özelliği ile bu konunun üstesinden gelebileceksiniz.

Susturulmak istenilen kişinin üzerine dokunduğunuzda sessize alma seçeneğinin olduğu bir açılır menü ile karşılaşacaksınız. Kişinin sesi kapatıldığında, dalga biçiminin düzleştiğini ve sesi açtığınızda dalganın aktif hale geldiğini görüntüleyeceksiniz. Açılır menüye erişim sağlandığında, o kişiye mesaj gönderme seçeneğini de göreceksiniz. WhatsApp artık kişilere doğrudan o menüden mesaj göndermenize olanak tanıyor. Bu, sohbet içerisindeki farklı kişilere doğrudan mesaj göndermeyi çok daha kolay hale getiriyor. Daha önce, sohbet listesine gitmeniz ve o kişi ile yaptığınız konuşmanın içerisine girmeniz gerekirdi. Bu özellik sayesinde bu gibi işler ile uğraşmanıza gerek kalmayacak.

WhatsApp'a Beklenen Grup Özelliği Geldi! Artık Kontrol Sizde

WhatsApp’ın grup içerisinde farklı kişilerin sesini kapatabilme özelliği sadece grup yöneticileri tarafından kullanılacak. Ek olarak, grup yöneticileri farklı kişilere yetki verdiyse, yetki verdiği kişilerde tıpkı grup yöneticisi gibi farklı kişilerin seslerini kapatabilecek. Ses kapatma ve açma işlemlerini grup yöneticisinden farklı kişiler yapamayacak. Bu özelliğin şu anda halen geliştirilme aşamasında olduğunu biliyorum. Bu gibi özellikler genelde uzun süre test edildikten sonra beta sürümünde yayınlanır ve en son kararlı sürüm olarak gönderilir. Büyük bir ihtimal ile bu özellikte bu şekilde olacak. Önümüzde ki tarihlerde bu özelliği uygulamalarımızda görebiliriz.


Yorum yap

*