Sosyal Media
sengul

WhatsApp’a Face ID ve Touch ID Özelliği Geldi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, iOS kullanıcılarını sevindirecek yeni güncellemesine kavuştu. Güncellemeden sonra iOS kullanıcıları, Face ID ve Touch ID özelliğini WhatsApp’ta kullanabilecek.

Gelen güncelleme kısmi de olsa bir güvenlik duvarı oluşturuyor. Çünkü güvenlik duvarı sadece uygulamaya giriş için konulabiliyor. Her bir sohbet için ayrı ayrı Face ID veya Touch ID kimlik doğrulama kullanılamıyor.

WhatsApp’ın yeni özelliğinden faydalanabilmek için uygulamanın son sürümü olan v2.19.20 versiyonunu yüklemek gerekiyor. Güncelleme, iOS platformundaki bütün WhatsApp kullanıcılarına gönderilecek. Ancak tüm kullanıcıların cihazlarına gelmesi biraz zaman alacaktır.


Eğer güncelleme sizin cihazınıza ulaştı ve güncellemeyi yüklediyseniz, uygulamayı girip Ayarlar>>Gizlilik>>Ekran Kilidi bölümüne gidip “Touch ID Gerekli” veya “Face ID Gerekli” seçeneklerini açarak yeni özelliği kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp’ın yeni özelliği sadece iOS platformuna gelmiş durumda. Bakalım Android kullanıcıları için de böyle bir özellik gelecek mi?Yorum yap

*