Sosyal Media
sengul

WhatsApp Business’ın İşletmelere Kolaylık Sağlayacak Yeni Özellikleri Duyuruldu

Sosyal medya devi WhatsApp, düzenlemiş olduğu F8 Refresh adlı geliştirici konferansında WhatsApp Business’ın yeni özelliklerini duyurdu. Şirket, uygulama programlama arayüzüne (API) getirdiği yenilikleri paylaştı.

WhatsApp’ın F8 Refresh geliştirici konferansında aktardığı bilgilere göre şirket, orta ve büyük ölçekli iş yerlerinin, müşterileriyle WhatsApp üzerinden gerçekleştirdiği konuşmaların verimliliğini artırmasını hedefliyor.

WhatsApp Business API’sinde yapılan bir dizi güncelleme, işletmelerin müşterilerden gelen sohbet seçeneklerine yönelik artan talebinden yararlanmalarını hızlandıracak. Aslında, e-ticaret işletmeleri, daha önce uygulanması haftalar süren süreçle karşılaştırıldığında, yakında WhatsApp Business API'sini kullanarak sadece beş dakika içinde çalışmaya başlayacak. Yani önceleri, firmalar müşterilerine sınırlı bir zaman aralığında bildirim gönderme imkanına sahipken artık daha geniş mesaj yelpazesine sahip olacak ve farklı konularda müşterilerini bilgilendirebilecekler. Ayrıca bu bildirimler içerisinde stok durumu ya da siparişler hakkında bilgi alma seçeneği de olacak.


WhatsApp Business’a gelen yenilikler arasında hazır cevap özellikleri de yer alacak. En fazla 10 hazır cevap özelliğine kavuşacak olan işletmeler böylelikle kullanıcılara yazı yazma derdinden kurtulmuş olacak.

Benzer şekilde, yanıt düğmeleri yoğunlaştırılacak ve farklı işletmelerin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen tek dokunuşla hızlı yanıt seçeneklerine sahip olacak. WhatsApp Business’ta API hesapları aracılığıyla ince ayarlar da yapılabilecek.

 

 Yorum yap

*