Sosyal Media
sefa

WhatsApp'da, Gruplardan Sessiz Şekilde Çıkabileceksiniz

İddiaya göre WhatsApp'a çok ilginç yeni bir özellik geliyor. WhatsApp, yakında grup sohbetlerinden sessizce çıkmanıza izin verecek yeni özelliği kullanıcılarına sunacak. Farklı bir şekilde anlatmak gerekirse, grup içerisindeki kişiler bilgilendirilmeden gruplardan ayrılabilirsiniz.

Özellik Nasıl Kullanılacak?

Güncel WhatsApp sürümünde grup içerisinde çıkıldığında tüm kullanıcıların görebileceği bir bildirim sohbet içerisinde yer alır. Ancak, bu güncelleme ile birlikte kişilerin bilgisi olmadan gruptan sessiz bir şekilde ayrılabileceksiniz. Kullanıcıların gruptan ayrıldığınızı fark etmelerinin tek yolu sohbet içerisinde kimlerin gruba dahil olduğunu kontrol etmeleri olacak. Bu özellik sayesinde bildirim kullanıcılara gitmeyecek. Ancak, grup yöneticileri gruptan ayrıldığınızın bilgisini görmeye devam edecek.

WhatsApp’ın Yeni Özelliği ile Gruplardan Sessizce Çıkabileceksiniz!

WhatsApp'da, Gruplardan Sessiz Şekilde Çıkabileceksiniz

WhatsApp çok uzun zamandır bunun gibi farklı özellikleri deniyor. Bazı kaynaklarda, şirketin bu denemeleri kullanıcı deneyimini artırmak için yaptığı iddia ediliyor. Hali hazırda piyasada WhatsApp’ın rakip platformları olduğundan bu gibi yenilikler yapıldığını düşünüyorum. Şirket, çok uzun zamandır büyük bir kullanıcı kitlesine sahip ve gerçekten de bu kitleyi kaybetmemek istiyor gibi görünüyor.

Uygulamaya bu özelliğin yanında farklı ve yeni özelliklerde gelecek. Bu yeniliklerin muhtemelen bir sonraki güncelleme ile kullanılabileceğini düşünüyorum. Şirket bu özelliğin test aşamasını sürekli yaptığı gibi ilk olarak beta kullanıcılarına sunacak. Birkaç aylık test sürecinin ardından kararlı sürümün güncellemesi ile birlikte platforma yeni özellikler kazandırılacak.


Yorum yap

*