Sosyal Media
yunus

WhatsApp’ın Herkesten Sil Özelliği iPhone’a Gelen Fotoğrafları Silmiyor

Sosyal medya devi WhatsApp’ın 2017 yılında kullanıma sunduğu “Herkesten Sil” özelliği kullanıcılar tarafından çok sevildi. Özellik sayesinde karşı tarafa yanlış gönderilen mesajlar, 1 saat içerisinde silindiğinde karşı tarafın görmesini engelliyor. Tabi özelliğin işe yaraması için karşı tarafın gönderilen mesajı okumamış olamsı gerekiyor.

“Herkesten Sil” özelliğini iPhone kullanıcılarına gönderdiğiniz bir fotoğraf ile kullandıysanız bu pek işe yaramamış olabilir. Çünkü Uygulama güvenlik danışmanı Shitesh Sachan, Hacker News’e yaptığı açıklamada WhatsApp’ta bir açık olduğunu, bununda da “Herkesten Sil” özelliğinin iPhone’larda tam olarak çalışmadığını söyledi. Şöye ki; iPhone’lara WhatsApp’tan gönderilen fotoğraflar “Herkesten Sil” özelliğini kullanarak uygulamadan silinse bile fotoğraflar iPhone’ların galerisinde kalmaya devam ediyor.


“Herkesten Sil” özelliğini iPhone’larda fotoğraf göndererek birkaç kez test ettik ve sonuç Shitesh Sachan’ın dediği gibi oldu. Gönderilen fotoğraflar uygulamadan silinse bile iPhone galerisinde kalmaya devam ediyor.

WhatsApp ise konuyla ilgili olarak “Herkesten sil’ özelliğini kullanarak silinen işlevler iletinin silinmesi içindir. Medya dosyalarının kalıcı olarak silineceği garantisi yoktur. Uygulama, WhatsApp’taki mesajın varlığına odaklanır.” şeklinde açılamada bulundu.

Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Zehra YURTPAY 25/08/2021 21:02

    Karşı taraf iPhone 6 kullanırsa sürümü eski diye de görünme özelliği var mı bide interneti attığım esnada kapalıysa