Sosyal Media
sefa

WhatsApp, Kullanıcıların Beklediği Özelliği Test Etmeye Başladı

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Şimdi ise şirketin, kullanıcıların uzun süredir merakla bekledikleri özelliği test ettiği ortaya çıktı. Bazı iOS beta kullanıcıları, WhatsApp’ta ses kaydı yaparken durdurup tekrar devam ettirebilme özelliğinin mevcut olduğunu dile getirdi.

WhatsApp’ın Yeni Ses Kayıt Özelliği

WhatsApp, yapılan ses kaydını durdurup tekrar devam ettirebilme özelliğini normalde WhatsApp 2.21.230.16 sürümü ile geleceğini söylemişti. Ancak bazı 2.21.230.13 beta test kullanıcıları, yeni özelliğin kendi sürümlerinde de kullanılabiliyor olduğu aktardı. Şimdilik yalnızca beta kullanıcıları için yayınlanan özellik, kısa süre sonra tüm iOS ve Android kullanıcıları için de yayınlanacak.


Yeni ses kaydını durdurup devam ettirebilme özelliğinin şimdilik beta sürümlerine geldiğini biliyoruz ancak ses kaydı duraklattıktan sonra kaydın ne kadar süre bekletilebildiğini henüz bilmiyoruz.

2.21.230.16 sürümü ile gelen bir diğer yenilikte “son görülme” özelliğinde oldu. Daha işlevsel hale gelen yeni özellikle birlikte “son görülmenizi” artık seçili kişilere açabilir ya da kapatabilirsiniz.

 

 Yorum yap

*