Sosyal Media
sefa

WhatsApp, Otomatik Olarak Kaybolan Fotoğraf Özelliğini Getiriyor

Sosyal medya devi WhatsApp, yeni bir özelliği daha kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Şirket kendi kendini yok eden fotoğraflar özelliğini yakın zamanda kullanıma sunmak için çalışıyor. WABetaInfo tarafından keşfedilen bu özellik, oldukça dikkat çekici görünüyor.

Yeni özelliğin WhatsApp kullanıcılarına sunulmasının ardından, kullanıcılar uygulamanın fotoğraf gönderme bölümünde yeni bir buton göreceler. Fotoğrafı göndermeden önce bu butona dokunan kullanıcılar, otomatik olarak yok olan fotoğraf göndermiş olacaklar. Kullanıcılar sohbet sayfasından çıktıktan sonra gönderilen görüntü otomatik olarak silinecek ve bir daha görünmeyecek. Ayrıca burada mesajlarda olduğu gibi belirli bir tarih ayarlaması yapılmayacak.


Özel görüntüler paylaşan kullanıcılar, WhatsApp’ın bu yeni özelliğini oldukça sevecekler. Ancak şunu da hemen belirtelim ki, kendi kendine yok olan fotoğraf paylaşılsanız da o fotoğrafın ekran görüntüsü alınabiliyor. WhatsApp geliştiricileri bu durumu fark edip ileride bununla ilgili iyileştirmeler sunumabilir.

WhatsApp’ın bu yeni özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz açıklanmadı. Ancak kısa sürede kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.

 Yorum yap

*