Sosyal Media
sengul

WhatsApp’ta Çoklu Cihaz Özelliği Nasıl Kullanılır

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün yayınladığı yeni güncelleme ile çoklu cihaz özelliğini tüm kullanıcılar için yayınladı. Bir süredir test aşamasında olan ve sınırlı sayıdaki kullanıcı için yayınlanan özellik, bugünden itibaren tüm kullanıcıların hizmetine sunuldu. Bütün akıllı telefonlara erişimi genişleten WhatsApp, kullanıcıların aynı anda dört cihazda hesaplarını aktifleştirmelerine izin verdi.

WhatsApp Çoklu Cihaz Nasıl Kullanılır?

1- Öncelikli olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- Ekranın sağ alt köşesindeki “Ayarlar” simgesine dokunun ve Bağlı cihazlara girin (Android cihazlar için sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve Bağlı cihazlara basın).

3- Karşınıza gelen ekrandan “Çoklu Cihaz Beta Programı” seçeneğine dokunun.

4- Sonrasında programa katılmak isteyip istemediğinizi soran bir uyarı penceresi açılacak. Seçeneği onaylayın.


WhatsApp çoklu cihaz beta programına katıldıktan sonra, bilgisayarda mevcut WhatsApp Web oturumlarınız sonlandırılacak. “Bağlı cihazlar” bölümüne girip parmak izi veya Face ID doğrulamasını yaptıktan sonra QR kodunu okutarak yeniden giriş yapın. Giriş işlemini tamamladıktan sonra WhatsApp Web, ana telefonunuzdaki mesajları otomatik olarak bilgisayara aktaracak.

Artık bilgisayar ile telefonunuzu senkronize etme derdi olmadan WhatsApp Web’i rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ana cihazı tamamen kapatsanız veya internet bağlantısını kesseniz dahi, WhatsApp’ı bağladığınız bilgisayarda kullanmaya devam edebilirsiniz.

NOT: Telefonunuzu 14 günden uzun bir süre boyunca kullanmadığınız takdirde, WhatsApp bağlı cihazlarınızdaki bağlantıyı sonlandıracaktır.

 

 Yorum yap

*