Sosyal Media
sengul

WhatsApp’tan Dört Yeni Özellik

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların uzun süredir bekledikleri yeni özellikleri kullanıma sunuyor. Yeni özelliklerin dünyadaki tüm kullanıcılara sunulması biraz alacaktır. İşte gelecek olan dört yeni özellik…

1- Parmak İzi Kilit Özelliği


WhatsApp’ın güvenliğini artıracak olan parmak izi kilit özelliği, WhatsApp’ın güvenlik konusunda yaptığı en önemli yeniliklerden biri olacak. Özellik, kullanıma sunulduktan sonra uygulamaya girişi sadece WhatsApp kullanıcısının parmak izi ile olacak.

2- Birden Fazla Ses Kaydının Otomatik Olarak Oynatılması

WhatsApp’ta mesaj yerine ses kaydı gönderen kullanıcıları sevindirecek olan özellik yeni güncelleme ile kullanıma sunulacak. Böylece birden fazla gönderilen ses kayıtları artık otomatik olarak oynatılacak. Yani ses kayıtlarını dinleyecek olan kullanıcı, sadece bir kez oynatma tuşuna basarak birden fazla gelen ses kayıtlarını dinleyebilecek.

3- Facebook’tan WhatsApp


Facebook, hakkındaki kötü algıyı biraz da olsun yıkmak için WhatsApp ve Instagram ile entegre olacağını çok öncden duyurmuştu. Şirket yapmış olduğu çalışmaların sonuna geldi. Artık WhatsApp’ta Facebook ibaresi görünmeye başlayacak. Uygulamanın “Ayarlar” bölümünde WhatsApp’tan Facebook etiketi bulunacak.

4- Sıkça İletilen Mesajlar Etiketi


WhatsApp’ın bu yeni özelliği, sosyal medyada çabuk yayılan sahte içeriklerin önüne geçmek. Güncellemeden sonra iletilen mesajlarda bir etiket bulunacak. Bu sayede kullanıcılar artık mesajların çok iletildiğini görebilecek.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Ali 29/03/2020 02:39

    WahatsApp de gönderilen mesaj silinmiş ise ,o mesajı nasıl okuyabiliriz