Sosyal Media
sefa

WhatsApp Verileri Yeni iPhone’a Nasıl Aktarılır?

iPhone kullanıcılarının çoğu, anlık mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp’ı tercih ediyor. Hatta kullanıcılar, kendi aralarında iPhone’da bulunan iMesaj uygulamasından daha çok WhatsApp’ı kullanıyor. Böyle olunca da Phone’un hafızasında zamanla birçok veri (mesaj, fotoğraf, video vb.) depolanıyor. Yeni bir iPhone satın alan kullanıcılar da bu verilerinden vazgeçmek istemiyor.

Neyse ki, eski iPhone’nunuzda bulunan WhatsApp verilerini yeni telefonunuza aktarmanın yolu bulunuyor. Bu yönteme hep birlikte bir göz atalım.

iCloud Hesabınızı Kullanarak WhatsApp Verilerini Yeni Telefonunuza Aktarın.

Bu işlem için öncelikle, eski iPhone’unuzdaki WhatsApp verilerini iCloud hesabınıza yedekleyin. Sonrasında yeni iPhone’unuzda iCloud’u geri yükleyin. 

1. Adım: Eski iPhone’nuzun ayarlar bölümünü açın ve üst tarafta bulunan Apple kimliğinizin üzerine dokunun.

2. Adım: iCloud üzerine dokunarak açın.

3. Adım: iCloud hesabınızı açtığınızda verileri yedeklenen uygulamaların listesini göreceksiniz. Buradan WhatsApp’ın aktif konumda olduğundan emin olun.


4. Adım: Şimdi WhatsApp uygulamasını açarak ayarlar bölümüne gidin.

5- Adım: Sohbetleri Aç>>Sohbetleri Yedekle>>Şimdi Yedekle seçeneklerini takip ederek verilerinizi iCloud hesabınıza yükleyin. İşlemin başarılı olması için iCloud hesabınızda yeteri kadar saklama alanının olması gerekiyor.


6. Adım: Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra, yeni iPhone'unuza Apple kimliğiniz ile giriş yapın.

7. Adım: WhatsApp’ı yeni iPhone’unuza indirin ve yükleme işlemini tamamlayın. Telefon numarası doğrulama işleminin ardından WhatsApp, iCloud yedeklemenizi geri yüklemek isteyip istemediğinizi size soracaktır. Tüm WhatsApp iletilerinizi, ortam dosyalarınızı ve diğer verilerinizi yeni iPhone'unuza geri yüklemek için “Geri Yükle” seçeneğinin üzerine dokunun. Bu yedekleme işleminin süresi, verilerin boyutuna göre değişiklik gösterecektir.

 WhatsApp Web Nasıl Kullanılır? Başlıklı yazımızı okumak için tıklayın.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Doğukan Tüysüz 10/11/2020 19:20

    Teşekkürler.

  2. Günel sazairova 20/05/2021 10:35

    Whatsapp iPhone