Sosyal Media
sefa

Windows 10 Fall Creators Güncellemesini Herkesten Önce Siz Yükleyin!

Microsoft, uzun süredir beklenen Windows 10 Fall Creators güncellemesini yayınladı. Siz de hala Windows 10’un yeni güncellemesini yüklemediyseniz ve bir an önce yeni güncellemeyi yüklemek istiyorsanız hazırlamış olduğumuz yazımız size bu konuda yardımcı olacaktır. Bilgisayarınızı Windows 10’un son sürümüne yükseltmeye hazır mısınız? Evet, o halde başlayabiliriz.

Öncelikle şunu hatırlatmakta fayda var. Herhangi bir güncellemeyi bilgisayarınıza yüklemeden önce, bilgisayarınızın yedeğini almak her zaman yapmanız gereken ilk iş olmadır. Çünkü yükleme sırasında herhangi bir şeyin ters gitmesi durumunda bilgisayarınızdaki verilerinizi kaybedebilirsiniz. Yedeklemeyi harici bir belleğe de yapabilirsiniz. Windows’un yedekleme servisini de Ayarlar>>Güncelleme ve Güvenlik>>Yedekleme sırlamasını takip ederek kullanabilirsiniz.

Yedekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.

Bilgisayarınızın Windows 10’un yeni sürümünü destekliyor olduğundan emin olun. Bunun için bilgisayarınızın;

1- 1GHz veya daha hızlı işlemciye,

2- 32 bit bilgisayar için 1GB RAM, 64 bit bilgisayar için 2GB RAM’e

3- 32 bit bilgisayar için 16GB sabit disk, 64 bit bilgisayar için 20GB sabit diske,

4- WDDM 1.0 sürücüsü ile DirectX 9 veya daha ileri bir grafik kartına sahip olması gerekiyor.

Windows Güncellemesini Kontrol Edin.

Microsoft, 17 Ekim tarihinden itibaren Windows 10’un yeni güncellemesini bilgisayarlara dağıtmaya başladı. Bu nedenle ilk önce bilgisayarınıza güncellemenin ulaşıp ulaşmadığını kontrol edin. Çünkü bu güncellemenin tüm bilgisayarlara ulaşması biraz zaman alacaktır (Açık söylemek gerekirse milyonlarca bilgisayara bu güncellemenin ulaşması biraz zaman alacaktır).

Bilgisayarınıza yeni güncellenin ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için; Ayarlar>>Güncelleme ve Güvenlik>>Windows güncellemeye gidin. Bilgisayarınıza güncelleme ulaşmış ise buradan bilgisayarınız otomatik bir şekilde güncellemeyi yüklemeye başlayacaktır.


Güncellemenin bilgisayarınıza ulaşmasını beklemek istemiyorsanız kendiniz yükleyebilirsiniz. Bunun için;


MicrosoftYazılım İndirme sayfasına gidin(Bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz). Windows 10 Fall Cerators Güncelleştirmesi için ISO dosyalarını indirin(Bu bağlantıdanulabilirsiniz). Windows 10 Update Assistant'ı açmak için dosyayı çalıştırın ve yükleme işlemini tamamlamak için talimatları izleyin.Yorum yap

*