Sosyal Media
sefa

Windows 11’in Çıkış Tarihi Açıklandı

ABD’li teknoloji devi Microsoft düzenlediği çevrimiçi etkinlikte Windows işletim sisteminin yeni sürümü Windows 11’i resmi olarak tanıttı. Tanıtımın ardından Windows 11’in beta güncellemesi kullanıma sunuldu. Windows 11; görev çubuğu, başlat menüsü, mağaza dâhil olmak üzere hem teknik hem de tasarımsal açıdan oldukça fazla değişiklik ile gelecek.

Microsoft’un Windows Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Woodman ise bugün Windows 11 işletim sisteminin ne zaman dağıtılacağını açıkladı.

Windows 11 Ekim Ayında Çıkıyor!


Microsoft’un Windows Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Aaron Woodman, Windows 11 işletim sisteminin 5 Ekim 2021’de kullanıma sunulacağını bugün yaptığı açıklama ile duyurdu. Uyumlu Windows 10 PC kullanıcıları, yeni işletim sistemine ücretsiz yükseltme yoluyla sahip olacaklar. Woodman, yaptığı açıklamada Windows 11’le ön yüklü olarak gelen bilgisayarların da satın alınabileceğini sözlerine ekledi.

Yükseltme işlemi, öncelikle Windows 11 ile uyumlu ve yeni sürüme uygun cihazlardan başlayacak. Microsoft, sistem gereksinimleri karşılayan tüm cihazlara 2022’nin ortalarına kadar yükseltme yapmaya hak tanıyacaklarını açıkladı.

Birçok yenilik ile gelecek olan Windows 11, görev çubuğu, başlat menüsü, uygulama ikonları ve kullanıcı arayüzüne de değişiklik getirecek. Ayrıca Windows 11’de Android desteği de bulunacak.

 Yorum yap

*