Sosyal Media
sefa

Xbox’a GeForce Now Desteği Geldi

Nvidia’nın bulut oyun platformu GeForce Now, son dönemde yaptığı hamlelerle hem oyun kütüphanesini zenginleştiriyor hem de daha fazla oyun severe ulaşmaya çalışıyor. Platform için bu yönde yapılan son yenilik, tarayıcı üzerinden Xbox desteği oldu.

Kütüphanesinde binden fazla oyun bulunan GeForce Now, yeni kavuştuğu özelliği sayesinde daha fazla oyun severi platforma çekmeye hazırlanıyor. Yeni gelen özellik sayesinde Xbox kullanıcıları, artık Microsoft Edge tarayıcısı üzerinden GeForce Now ile oyun oynayabilecekler.


21 Ekim’de yayınlanan son güncelleme ile birlikte GeForce Now’a Microsoft Edge desteği geldi. Şimdilik beta olarak kullanıma sunulan bu destek oyuncuların ilerde Xbox’ları üzerinden Edge’e girerek GeForce Now üzerinden oyun oynayabilecekleri anlamına geliyor.

Bu durumu aslında şöyle de yorumlamak gerekiyor. Hatırlayacağınız üzere kısa bir süre önce PlayStation, özel oyunlarını PC’ye getirmeye başlamıştı. Önümüzdeki günlerde PC’ye gelen oyunlara da GeForce Now desteği gelirse PlayStation özel oyunları Xbox üzerinden de oynanabilecek.

 Yorum yap

*