Sosyal Media
sefa

Xiaomi 12 Lite'in Sızıntıları Gelmeye Başladı! İşte Özellikleri

Xiaomi 12 Lite’ın bilgileri yavaş yavaş gelmeye başladı. Sızıntıların ana kaynağı olarak Çin’in twitter’ı olan Weibo’dan çıktığı bildiriliyor. Xiaomi 12 Lite modeli, Xiaomi 12 serisinin bir üyesi olarak piyasaya sürülecek. Özellikle Lite modelinin bu seride çok popüler olması bekleniyor. Markanın amiral gemisi serisinin Lite yinelemesi genellikle tüketiciler arasında her zaman popüler olmuştur.

Xiaomi 12 Lite

Xiaomi 12 Lite, Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro ile Benzer Özelliklere Sahip Gibi!

Bu akıllı cihaz, köşeleri kavisli olmasına rağmen oldukça küt bir tasarım ile gelecek. Gerçek anlamda da ince çerçevelere ve düz bir ekrana sahip olacak. Ortalanmış bir kamera deliği de cihazın bir parçasıdır. Güç/Kilit düğmesi ses düğmelerinin alt kısmına yerleştirilmiş. Tüm fiziksel tuşları her Xiaomi cihazında olduğu gibi telefonun sağ tarafına yerleştirilmiş.

Bu akıllı cihaz arka tarafında toplamda üç kamera sunacak ve bu kameraların tamamı dikey olarak hizalanacak. Cihazın ana kamerası entegre edilen diğer iki kameradan daha büyük olarak geliyor. Kamera tarafında ise bir çıkıntı söz konusu. Kamera çıkıntısı, yeni nesil akıllı cihazlarda sık karşılaştığımız bir durum. Telefonun ön ve arka tarafının yanı sıra yanlarının da düz olduğu çok bariz bir şekilde fark ediliyor. Ancak, bu düzlük iPhone’larda ki gibi değil. Narin bir düzlük denilebilir.

Xiaomi 12 Lite cihazının özelliklerinin bazıları Nisan ayının başlarında zaten çıkmıştı. Elde edilen bilgilere göre Snapdragon 778G SoC işlemciye ev sahipliği yapacak. Buna ek olarak 6.55 inç Full HD+ AMOLED ekranın dahil edilmesi beklenen özellikler arasındadır. Bu ekranın ise diğer Xiaomi Lite cihazlarında olduğu gibi 120Hz yenileme hızı sunması isteniyor. Görünüşe göre Xiaomi markası tüm modellerinde olduğu gibi minimum 128GB, maksimum 256GB depolama alanı seçeneği sunacak. Bunlara olarak 6GB ve 8GB RAM seçenekleri de dahil edilecek. Cihaz 67W’lık hızlı şarj destekli 4.500 mAh bir pil ile beslenecek. Akıllı cihaz bir ekran içi parmak izi tarayıcı ve 64 MP’lik ana kamera ile gelecek. 8 MP’lik ultra geniş açılı kamerası ve 5 MP’lik macro lensli kamerası yer alacak.


Yorum yap

*