Sosyal Media
sefa

Xiaomi 12 Ultra'nın Lansman Tarihi ile İlgili Yeni Gelişme!

Xiaomi markasının en yeni amiral gemisi modeli olacak olan Xiaomi 12 Ultra’nın lansman tarihi hakkında yeni bilgiler elde ettik. Elde ettiğimiz bilgilere göre, Xiaomi 12 Ultra efsanesinin çıkış tarihi 5 Temmuz olacak gibi görünüyor. Normal şartlarda bugüne kadar Xiaomi 12 Ultra ile alakalı onlarca bilgi edinmiştik. Bazı kaynaklara göre çıkış tarihi son bahar aylarını gösteriyordu. Ancak, çoğunluk olarak 5 Temmuz olacağını öğrenmiştik. Buna göre bu cihazın çıkış tarihinin 5 Temmuz olacağını bir nebze olsun doğrulamıştık. Ancak, yine de kesin bir bilgi yoktu. Zaten Xiaomi markası da Xiaomi 12 Ultra’nın çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi vermemişti.

Bazı sızıntı bilgilerine göre yeni amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra’nın Temmuz ayının ilk haftasında geleceği söyleniyordu. Markanın kendisi geçtiğimiz günlerde bu cihazın Temmuz ayının başlarında geleceğini aktarmıştı. Ancak, Xiaomi şirketi tam olarak hangi gün tanıtılacağını bildirmedi. Bu bilgiye göre 5 Temmuz olan çıkış tarihi bilgisi büyük bir olasılık ile doğru bir bilgidir. Ek olarak Xiaomi 12 Ultra’nın, Xiaomi ve Leica markalarının ortaklığı sonucu ortaya çıkan ilk telefon olacağını söyleyebilirim. Xiaomi, Leica ortaklığını kısa bir süre öncesinde duyurmuştu. Leica markası normal şartlarda Huawei markası ile ortaktı. Huawei ile ortaklığın sona ermesinin ardından Xiaomi markası ile ortaklık kurdu.

Xiaomi 12 Ultra'nın Lansman Tarihi ile İlgili Yeni Gelişme!

Xiaomi 12 Ultra’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu! 5 Temmuz’da Çin’de Tanıtılabilir!

Xiaomi 12 Ultra modeli, Xiaomi markasının bu yıl piyasaya sürdüğü Xiaomi 12 serisinin en son varyantı olacak. Aynı zamanda şirketin en güncel amiral gemisi modeli olarak piyasaya sürülecek. Hem görsellik anlamında hem de teknik anlamda Xiaomi 12 serisinin diğer cihazlarına göre çok daha performanslı ve çok daha göz alıcı olacak. Özellikle Ultra modeli geliştirilmiş kamera dizilimi, Leica lensler ve çok daha iyi bir SoC ile çıkış yapacak. İşlemci kısmında Qualcomm’un göz bebeği olan Snapdragon 8+ Gen 1 SoC bulunacak. Snapdragon 8+ Gen 1 SoC işlemcisi, selefi olan Snapdragon 8 Gen 1’e göre daha iyileştirilmiş bir performans ve daha ekonomik bir kullanım sunuyor. Tabii, bu bilgilerin tamamı sızıntı bilgilerinden elde edilen bilgilere dayalıdır. Xiaomi şirketinin bu telefona dair yaptığı net bir açıklama yok. Özellikle cihazın ne gibi özellikler ile geleceği konusunda bilgi bulunmuyor. Ancak, Xiaomi 12 serisinin özelliklerine bakıldığında ve sızıntı bilgileri ele alındığında cihazın teknik verileri bu şekilde olacak.


Yorum yap

*