Sosyal Media
sefa

Xiaomi Mix 5 Pro’nun Kamera Detayları Belli Oldu

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi, yeni amiral gemisi telefonu Xiaomi Mix 5 Pro modelini tanıtmaya hazırlanıyor. Xiaomi’nin Mix 5 Pro ve Mix 5 olmak üzere iki farklı model çıkaracağı da gelen bilgiler arasında. Yeni telefonların ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

Bugün ortaya çıkan bilgilerde Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi Mix 5 Pro’nun kamera detayları belli oldu. Raporda pro modelinin Surge C2 ISP ile donatılacağına yer verildi.

Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro, L1A ve L1 gibi kısaltılmış model numaralarıyla ortaya çıktı. Xiaomi geçtiğimiz yıl, Xiaomi Mix Fold ile Surge C1 adlı ilk Surge ISP’sini kullanıma sunmuştu. Xiaomiui’ye göre, Mix 5 Pro’nun Mi kodunda MIPISEL özelliği bulundu. Raporlara göre, Mix 5 ve Mix 5 Pro’nun kamera sensörleri ve kamera işlemcileri olarak iki alanda farklılık göstermesi beklentiler dahilinde yer aldı.

Xiaomi Mix 5 Pro modelinin arka kamera kurulumu

Surge C1, Mix Fold‘daki sıvı lens teknolojisiyle birleştirilen çok işlevli telefoto kamerayı kontrol ediyordu. Surge C1’in 3A algoritması, otomatik odaklamayı, otomatik beyaz dengesini ve aynı anda otomatik pozlamayı düzenliyor. Özellikle Surge C1, Mix Fold kullanıcılarının düşük ışıkta daha iyi çekimler yapmasına olanak tanıdı.

Yayınlanan rapora göre Xiaomi Mix 5 ve Mix 5 Pro, 48 Megapiksel ön kamerayla gelecek. Mix 5’in arka kamera kurulumunda OIS özellikli 50 Megapiksel ana kamera, 48 Megapiksel ultra geniş lens ve 2x optik zoomlu 48 Megapiksel kamera yer alacak. Mix 5 Pro ise OIS’e hazır, 50 Megapiksel birincil kamera, 48 Megapiksel ultra geniş lens ve 5x optik zoomlu OIS destekli 48 Megapiksel lensle gelecek.

 Yorum yap

*