Sosyal Media
yunus

Xiaomi’nin Yakında Tanıtacağı 12S ve 12S Pro Modellerinin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Türkiye pazarında boy gösteren Xiaomi 12 ailesi 2 yeni model ile ailesini büyütecek. Bildiğiniz üzere Xiaomi 12 serisi ülkemizde çok yüksek fiyatlara sahip ve kullanıcıların gözünü korkutmuş durumda. Xiaomi bu yeni 2 model ile birlikte ülkemizde nasıl bir başarı gerçekleştirecek merak konusu. Kısa bir süre sonra piyasada boy gösterecek olan 12S ve 12S Pro modellerinin teknik özellikleri sızdırılmış durumda. İşte Detaylar...

12S ve 12S Pro

Xiaomi 12S ve 12S Pro Özellikleri

Xiaomi 12S ve 12S Pro ile birlikte Xiaomi 12 serisi büyük bir aile olacak. Daha önce farklı kodlar ile birlikte veri tabanında görülen 12S ve 12S Pro modelleri, kısa süre sonra aramızda olacak. Bu iki model daha piyasaya sürülmeden sızıntı haberlerinin kurbanı oldu.

Sızdırılan haberlere göre Xiaomi 12S modeli arka tarafın üçlü bir kamera sistemine ev sahipliği yapacak. FHD+ ve 120 Hz ekran yenileme hızına sahip ekran ile piyasada boy gösterecek olan Xiaomi 12S, kullanıcılara akıcı bir deneyim sunmayı hedefliyor. Sadece ekran değil ayrıca işlemci tarafında da kullanıcıları mutlu edecek olan Xiaomi 12S modeli, gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alacak. Son olarak cihazın arka tarafında yer alan ana kamerasının 50MP olacağı sızdırılan haberler arasında.

Xiaomi 12S

Xiaomi’nin 12 serisine ekliyeceği diğer bir model ise 12S Pro olacak. Xiaomi 12S Pro modeli 12S modelinden farklı olarak gücünü MediaTek Dimensity 9000’den alacak. Eğer 12S Pro modeli MediaTek Dimensity 9000 ile birlikte piyasaya çıkarsa bir ilk yaşanacak ve Xiaomi ilk kez üst seviye bir cep telefonu modelinde MediaTek markasına ait bir yonga seti kullanmış olacak. 12S Pro modelinin henüz kamera özellikleri belli değil fakat 2K ekran ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkacağı bildiriliyor. Son olarak Xiaomi 12S ve 12S Pro modellerinin Haziran ayından sonra piyasaya çıkacağı söyleniyor.


Yorum yap

*