Sosyal Media
sefa

Xiaomi, Yıl Sonuna Kadar Üst Segment Cihaz Çıkartacak

Xiaomi markasının bu yılın sonuna kadar bir üst düzey cep telefonu çıkartacağının bilgisini aylar önce vermiştik. Markanın yeni cihazları piyasaya süreceğini daha farklı kanallardan da birçok kez tecrübe ettik. Birçok kaynak, markanın üst düzey cihaz çıkartacağını doğrulamıştı. Yeni elde ettiğimiz bilgilere göre markanın üst düzey telefonları Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro olacak. Marka, yıl sonuna doğru yaptığı bir lansman ile cihazlarını bu isimler ile tanıtacak.

Elde edilen bilgilerde toplamda dört cihazın çıkacağını biliyoruz. Marka yüksek olasılıkla Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro’yu çok yakın bir tarihte tanıtacak. Yıl sonuna doğru yapılacak olan lansman ile üst model olan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro tanıtılacak. Markanın yeni cihazları Snapdragon’un en güncel varyantını kullanacak. Buna göre bu cihazlarda ki işlemcinin Snapdragon 8+ Gen 1 olacağını belirtebilirim.

Xiaomi, 2022’nin Sonuna Kadar Üst Segment Cihazları Piyasaya Sürecek!

Markanın, döneminin en yeni modeli olacak olan Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’da yıl sonuna doğru yapılacak olan lansmanda tanıtılacak. Bu cihazlar ise markanın Xiaomi 12S modelinde olduğu gibi Snapdragon 8+ Gen 1 kullanmayacak. Çok yüksek bir olasılık ile Snapdragon 8 Gen 2 kullanabilir. Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro, selefi olan Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro’ tasarımsal anlamda çok benzer olacak. Ancak, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro’nun farklı bir tasarıma sahip olacağını düşünüyorum.

Xiaomi, Yıl Sonuna Kadar Üst Segment Cihaz Çıkartacak

Bu bilgiler sadece bununla da bitmiyor. Bugüne kadar birçok kez Xiaomi 12 Ultra’nın geleceğini bildirmiştik. Xiaomi 12 Ultra, Temmuz ayında piyasaya sürülecek. Xiaomi’nin en güncel modeli olacak. Yeni model, Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8+ Gen 1 ile beslenecek. Özellikle pandeminin de gevşemesi ile birlikte büyük çalışmalara başlayan markalar, bu yılın ortasında ve yıl sonunda doğru çok büyük rekabet içerisine girecekler. Dolayısıyla Xiaomi gibi bir devin yıl sonuna kadar üst segment cihazlar çıkartmak istemesi çokta mantıksız değil.


Yorum yap

*